Doğal yollarla dudak dolgunlaştırma yöntemleri

Dolgun ve çekici dudaklara sahip olma arzusu ağır geliyor ama estetik operasyonlardan kaçınıyorsan, doğal yollarla dudak dolgunlaştırma yöntemlerini deneyebilirsin.

  • 45PAYLAŞIM
  • 7539OKUMA

Fırçalama yöntemi

Doğal yollarla dudak dolgunlaştırmanın başında dişlerini fırçaladığın gibi dudaklarını da fırçalamak geliyor. Bu işlem bir tür peeling görevi üstlenerek çatlayan ve kuruyan dudaklara iyi geliyor.

Daha kalın dudaklar için 6 makyaj hilesi

Nemlendirme

Fırçalama işleminden sonra nemlendirmek ise dudakların için büyük önem taşıyor. Bu uygulama için dudak balmı ya da dudak nemlendiricisi kullanabilirsin. Pürüzsüz dudaklara sahip olmak, onları düzenli nemlendirmekten geçiyor.

Tarçın yağı

Tarçının mucizevi etkisini dudaklarında da deneyebilirsin. Dudak parlatıcının içerisine bir iki damla tarçın yağı ekle ve karıştır. Bu karışım dudaklarında hafif bir yanma hissi oluşturarak, kılcal damarlarını uyarır ve daha dolgun dudaklara sahip olmanı sağlar.

Muhteşem ikili

Zeytinyağı ve bal ikilisine dudakların karşı koyamayacak. Üç damla zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı balı karıştır ve gece yatmadan dudaklarına uygula. Kısa sürede dudaklarının dolgunlaştığını fark edeceksin.

Biber yağı

Bir tatlı kaşığı badem yağı, 20 damla Hindistan cevizi yağı, bir tatlı kaşığı ceviz yağını karıştır. Karışımın içerisine 1-2 damla acı biber yağı da ekleyebilirsin. Elde ettiğin karışımı dudaklarına masaj yaparak uyguladığında değişime inanamayacaksın.

Nane yağı

Nane yağı kan akışını artırarak dudaklarının daha dolgun görünmesini sağlar. Bir miktar vazeline birkaç damla nane yağı ekleyerek dudaklarına uygulayabilirsin.

En iyi 10 dudak balmı

Soğuk havalarda kurumuş ve çatlamış dudaklar en büyük kabusumuz. Yanında taşıyacağın eğlenceli tasarımları ile sevimli dudak balmları ise tam bir kurtarıcı. Senin için en iyi dudak balmlarını listeled

6101

Daha kalın dudaklar için 6 makyaj hilesi

Daha kalın ve dolgun dudaklar kadınlar için bir güzellik göstergesidir. İnce dudaklara sahipsen, herhangi bir cerrahi müdahale yapmadan, birkaç makyaj hilesi ile dolgun dudaklara kavuşabilirsin.

18053

Kışın dudak bakımı için 3 pratik öneri

Kış aylarında yapacağın dudak bakımı ile sağlıklı ve pürüzsüz dudaklara kavuşabilirsin.

4935