Mat ruj sürmenin incelikleri

Mat ruj sürmenin inceliklerini öğrenerek çekici dudaklara kavuşabilirsin.

  • 49PAYLAŞIM
  • 8134OKUMA

Gün geçtikçe mat rujlar daha da popülerleşiyor ve kullanmak şart oluyor. Mat ruju doğru tekniklerle uygularsan pürüzsüz dudaklara sahip olur; yanlış uygularsan da dudaklarının tüm kusurlarını ortaya sermiş olursun.

Dudaklarını hazırla

Mat renk rujlar dudaklarının bütün pürüzlerini göstereceği için, öncesinde dudaklarını ölü derilerden arındırarak pürüzsüzleştirmen gerekiyor. Bunun için; esmer şeker, zeytinyağı ve balı karıştır ve dudaklarına masaj yaparak uygula. Birkaç dakika beklettikten sonra dudaklarının yumuşacık olduğunu göreceksin.

Nemlendir

Mat rujun dudaklarını kurutmaması için hazırlık aşamasında bol miktarda nemlendirici uygulamalısın. Bu sayede çatlaklarının da önüne geçmiş olursun.

Rengi ön plana çıkar

Mat rujunu uygulamadan önce ince bir kat kapatıcıyla dudaklarının rengini sıfırla. Böylelikle rujun rengini ön plana çıkarmış olursun.

Dudak kalemi ve dudak fırçası kullan

Rujunla aynı tonda bir dudak kalemiyle dudaklarını çerçevele ve içini doldur. Dudak fırçası yardımıyla uygulayacağın mat rujun hem daha profesyonel hem de zarif bir görünüme kavuşacak.

İki kat uygula

İlk katın kurumasını bekledikten sonra ikinci katı uygula. Bu işlem hem rujunun kalıcılığını artıracak hem de rujun daha tok duracak.

Fazlalıkları temizle

Mat ruj sürmenin son adımı olarak, kapatıcı ile taşmış kenarları düzeltebilirsin. Bu işlemi ister fırçayla ister kulak çubuğuyla yapabilirsin. Kapatıcı dudak kenarlarını da aydınlatacağından daha keskin bir görünüm sağlayacak.

Ruj Nasıl Sürülür

Ruj nasıl sürülür; İyi sürülmüş bir ruj dudaklarınızı dolgun, seksi ve mükemmel gösterir. Doğru yerlerde kullanılan ufak tefek hileler sayesinde dudaklarınızın muhteşem bir görünüme kavuşacağından emi

4116