C vitamini serumu nasıl kullanılır?

Cildimiz zaman içerisinde kimyasallardan, güneş ışınlarından ve sağlıksız beslenmekten etkilenir. Bu durumda imdadımıza C vitamini serumu yetişir ve ilerleyen yaşlarda en önemli cilt bakım ürünü olarak yerini alır.

  • 48PAYLAŞIM
  • 7938OKUMA

C vitamini güçlü antioksidan özelliği sayesinde cildimizde kolajen ve elastin liflerin üstünde de önemli bir rol oynar. Böylelikle yaşlanma karşıtı etki oluşturur ve cildimizde hücresel koruma sağlar.

Cildimizi etkileyen olumsuz etkenler

Stres ve hava kirliliği cilt sağlığımızı olumsuz etkileyen en önemli nedenler arasında yer alıyor. Stres cildimizde mikro kasılmalara neden oluyor, hava kirliliği ile de cildimiz serbest radikallere maruz kalıyor. Bu nedenle cilt bakımında kullandığın ürünler, cildini serbest radikallere karşı korumalı ve antioksidanlar bakımından zengin olmalı.

C Vitamini serumunun cilde faydaları:

Ciltteki renk tonunu eşitlemeye yardımcı olur ve melanin sentezinden sorumlu tirozinaz enzimini etkinliğini ortadan kaldırır.

Kolajen sentezini dengeler. C vitamini, hücrede kolajen sentezini etkileyen bir aktiftir. C vitamini yoksa kolajen de yoktur.

Güçlü bir antioksidan kaynağıdır. C Vitamini serumu antioksidan üretimine yardımcı olur ve okside olmuş proteinleri etkisiz hale getirir. Böylelikle cilt tonun kusursuz sekilde eşitlenir.

Cilde C Vitamini nasıl uygulanır?

Kullandığın serumun ya da kremlerin cildine derinlemesine nüfus etmesini istiyorsan, cildini ölü deri, kalıntı ve kirden arındırman gerekiyor.

C vitamini serumunu temiz cilde uygulaman gerekir. Parmak uçlarının yardımıyla birkaç damla serumu yüzüne masaj yaparak uygulayabilirsin. Ancak cildinde bir hasar oluşmaması için uygulama işlemini gece yatmadan önce yapmalısın.

C vitamini serum markaları:

Dr. Brandt Xtend Your Youth Power Dose Vitamin C Serum

Doğal kaynaklı bu ürün ile cildin görünümünü canlandırarak pürüzsüzlük kazanmasına yardımcı olur.

Kiehls Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate

Yüksek konsantrasyonda C Vitamini içeren bu ürün, çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Cildin yaşlanma sürecini yavaşlatarak fark edilir şekilde daha pürüzsüz, canlı bir cilt dokusu sağlar.

Benev Vitamin C-20 Serum

Yıpranmış cildi onarır, cildi sıkılaştırır ve ciltteki ton bozukluklarını düzeltir. Ayrıca göz altı morluklarını da azaltmaya yardımcı olur.

Cilde iyi gelen çiçekler

Çiçeklerin cilt sağlığına iyi geldiğini biliyor muydun? Cilt bakım rutininde çiçeklerin gücünden yararlanarak lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsin. İşte günlük bakım ritüeline mutlaka eklem

15488

Yağlı ciltler için 11 doğal bakım önerisi

Yağlı cilt, gün içerisinde cildindeki yoğun parlaklık nedeniyle keyfini kaçırıyor olabilir. Fresh bir cilde sahip olmak istiyorsan yağlı ciltler için bakım önerilerini deneyebilirsin.

8075

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü ile günlük bakımında kimyasal kullanımını azaltabilirsin.

31836

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

9807