Daha uzun görünmenin 8 yolu

Boyunu olduğundan daha uzun göstermek için kıyafet tercihlerini değiştirebilirsin.

  • 54PAYLAŞIM
  • 8971OKUMA

Olduğundan daha uzun bir görünüm daha ince bir duruşa da neden olur. Kiloluların daha zayıf, kısa boyluların daha uzun, zayıfında daha zarif bir stil arayışı durmadan kendini yineler. Herkesin vücudunda bölgesel sıkıntıları olabilir. İşin sırrı; doğru kıyafetleri ve stilleri tercih ederek kusurları kamufle etmektir.

Tek renk

Kıyafetlerini seçerken üzerinde tek renk olmasına dikkat ederek, mükemmel bir silüet yaratabilirsin.

Uzun çizgiler

Boyunu olduğundan uzun göstermek istiyorsan, enine çizgiler yerine boyuna çizgili kıyafetleri tercih etmelisin.

Yüksek bel jean ya da pantolon

Birkaç sezondur popülaritesini koruyan yüksel bel pantolonlar, bacakları ve dolayısıyla vücudu daha uzun gösterir. Ancak bu kuralı eteklerde uygulaman kısa görünmene neden olabilir. Bizden söylemesi…

Topuklular

Rahatından biraz ödün vererek kombinlerine daha sık topuklu ayakkabıları ekleyebilirsin. Canlı renkli ayakkabılar, dikkati vücudun kısa olan bölgesine çekerken pastel renkli topuklular bacaklarını daha uzun gösterir.

İnce kemerler

Kemer tercihin bile kısa boylu görünmene neden olabilir. Belinin üzerinde kullanacağın ince kemerler ise her zaman daha uzun görünmeni sağlar.

Bol kıyafetler

Sezonun trendlerinden olan oversized kıyafetler belki de sana göre değildir. Üzerinde bir kaç beden büyük duran giysiler seni olduğundan daha kilolu gösterebilir. İnce ve uzun görünmek istiyorsan vücuduna oturan kıyafetler tercih edebilirsin.

Yakaya dikkat

U ve V yaka üstler hem boyun dekoltenin daha uzun görünmesini sağlar, hem de tüm duruşuna etki eder.

Kloş mini etekler

Dar mini etekler boyunu kısa göstereceği için, kloş mini etekleri tercih edebilirsin. Yüksek belli mini etekleri ise topuklu ayakkabı ile kombinleyerek boyuna birkaç santim ekleyebilirsin.

Topuklu ayakkabı giymenin püf noktaları!

Yüksek topuklar stilinize ekstra birkaç puan kazandırırken kendine güven duygunuzu da güçlendiriyor. Fakat kendiniz için doğru ayakkabıyı seçmediğinizde veya nasıl giyeceğinizi bilmediğinizde yüksel t

4309