Yaşlı gösteren 8 stil hatası

Moda trendlerine uyum sağlarken kendini daha yaşlı gösteriyor olabilirsin. İşte yaşlı görünmene neden olan stil hataları...

  • 32PAYLAŞIM
  • 5313OKUMA

Tüvit kumaş

Jean gibi bazı kumaşlar gençliği sembolize ederken tüvit gibi bazı kumaşlar da olduğundan daha yaşlı görünmene sebep olur. Tüvit kumaşı kombinlerinde kullanacaksan farklı aksesuarlarla denemeye özen göstermelisin.

Okuma gözlükleri

Gözlüğün çok havalı bir aksesuar olduğunu düşünebilirsin. Ancak demode bir okuma gözlüğü yaşlı görünemene neden olur. Gözlük seçiminde vintage modeller yerine modern tasarımlar tercih etmelisin.

Hırkalar

Kış mevsiminde sıcacık tutan hırkalar, ne yazık ki seni daha yaşlı gösterebilir. Bu nedenle kısa ve önden düğmeli hırkalar yerine uzun ve bohem modeller tercihin olmalı. Tabii ki hırka yerine ceket, yelek gibi kıyafetler de alternatifler arasında.

Mom jeans

Günlük yaşamın önemli bir stili haline getirdiği Mom’ların çok rahat olduğundan kuşkumuz yok. Ancak eğer 20’li yaşlarda değilsen bu pantolonların seni yaşlı gösterme riski var.

Gri saç

Saç trendleri arasında olan gri saç, saç diplerine uygulandığında bir anda kabusun olabilir. İddialı saç renklerini seviyor olabilirsin; ancak gri saçlarla teyze gibi de görünebileceğini unutmamalısın.

Rahat ayakkabılar

Günlük giyiminde rahatlık uğruna seni olduğundan yaşlı gösterecek ayakkabılardan uzak durmalısın. Düz taban ancak şık olabilecek ayakkabıları tercih edebilirsin.

Teninle uyumsuz olan renkler

Tenine uygun olmayan renkler her daim yaşlı gösterir. Mevsim kış da olsa kırmızı, mavi, yeşil gibi baskın renkler kullanmaktan çekinmemelisin. Böylelikle soluk görüntüne veda edebilirsin.

Çok fazla ya da az makyaj

Fazla makyaj yapmak yaşını olduğundan büyük gösterir. Tam tersi fazla abartmayayım derken az makyaj yaparsan da aynı hataya düşebilirsin.

Stil görünmenin pratik yolları

Gün içerisinde çok basit kuralları uygulayarak sen de stil görünebilirsin. Stil görünmenin pratik yollarını senin için listeledik.

5712

Karın bölgesini gizleyen 5 stil hilesi

Havaların ısınmasıyla birlikte kıyafetler de inceliyor ve karın bölgesi yağları kendini göstermeye başlıyor.

17028

Bahar İçin En Trend 10 Stil Tüyosu

BAHAR İÇİN EN TREND 10 STİL TÜYOSU - Gardırobunuzu bahara hazırlarken yeni olarak ne yapabiliriz İşte size en trend 10 stil tüyosunu veriyoruz..

8362

2016’da gardırobunuzda bunlara yer açın

2016'da gardırobunuzda bunlara yer açın, Yeni yılda gardırobunuzda hangi renkler ve hangi parçalar olmal

4484