Bunları Okumadan Kışlık Manto Alışverişine Çıkmayın!

Kışla birlikte gelen soğuk havalara karşı gardrobunuzdaki pardesü modelleri yetersiz kalıyorsa kışlık manto almanın vakti geldi demektir! Peki bu kış hangi manto modelleri trend? Beden yapınıza en uygun mantoyu seçerken nelere dikkat etmeli? Cevabını, hazırladıkları harika kombin örnekleri ile tesettür giyim alışverişleri için en güncel rehber haline gelen YeşilTopuklar moda editörlerinden öğrenelim! Öncelikle manto ile […]

  • 22PAYLAŞIM
  • 3584OKUMA

Kışla birlikte gelen soğuk havalara karşı gardrobunuzdaki pardesü modelleri yetersiz kalıyorsa kışlık manto almanın vakti geldi demektir!

Peki bu kış hangi manto modelleri trend? Beden yapınıza en uygun mantoyu seçerken nelere dikkat etmeli? Cevabını, hazırladıkları harika kombin örnekleri ile tesettür giyim alışverişleri için en güncel rehber haline gelen YeşilTopuklar moda editörlerinden öğrenelim!

Öncelikle manto ile palto arasındaki farkı bilmekte fayda var. Manto kadınlar, palto ise erkekler için kullanılan bir giyim terimidir. Tesettür giyim stillerinde bu kış asimetrik kesimler, uzun modeller, püsküller, desenler ve retro akımlar öne çıkıyor. Günlük kıyafetlerin yanında dış giyimde de ağırlığını gösteren bu akımlar yeni sezonda dilediğiniz manto modelini seçerken de size yol gösterebilir.

Sezonun en popüler rengi kahve ve taba… Bunların yanında siyah, mavi ve fuşya da stil sahibi modern kadınların renk tercihleri arasında yer alıyor.

Peki alışveriş için çarşı pazar gezmeden önce bilmeniz gereken püf noktalar neler?

* Bir kere alayım uzun yıllar kullanayım derseniz mutlaka kaşmir ve yün karışımı bir model tercih etmelisiniz. Tabi bu modeller alternatiflerine göre biraz pahalı olabilir.

* Manto alırken trendler size sadece yol göstersin, unutmayın en doğru model size ve bedeninize yakışan olacaktır.

* Uzun boyluysanız kruvaze mantoları, gögüs kısmınız büyükse tek sıra düğmeli mantoları tercih etmelisiniz.

* Gardrobunuzdaki diğer kıyafetlerle uyum sağlaması için siyah, gri ve vizon gibi renkleri tercih etmelisiniz.