2014 Kısa paçalı pantolon modelleri

Uzun bir aradan sonra yenilenerek tekrar moda dünyasında kendini belli eden şık trendlerden biri de kısa paçalı pantolonlar.  Bir dönem bütün kadınların tutkunu olduğu bu kısa paçalı moda harikalarını taşımak pek kolay bir iş değil.  Kısa paçalı pantolonların nasıl giyileceği, neyle kombinleneceği ve hangi ayakkabının daha uygun olduğunu bilmek gerekli.  Örneğin, kısa paçalı pantolonlar baldırları […]

  • 20PAYLAŞIM
  • 3304OKUMA

Uzun bir aradan sonra yenilenerek tekrar moda dünyasında kendini belli eden şık trendlerden biri de kısa paçalı pantolonlar. 

Bir dönem bütün kadınların tutkunu olduğu bu kısa paçalı moda harikalarını taşımak pek kolay bir iş değil. 

Kısa paçalı pantolonların nasıl giyileceği, neyle kombinleneceği ve hangi ayakkabının daha uygun olduğunu bilmek gerekli. 

Örneğin, kısa paçalı pantolonlar baldırları ortaya çıkardığı için, özellikle minyon kadınlarda hoş olmayan görüntülere yol açabiliyor.

Uzun boylu ya da kıvrımlı hatlara sahip olsanız da kıvrımlı pantolonları giyerken bazı giyim kurallarına dikkat etmeniz gerekir.

Sizler için kısa paçalı pantolonlar nasıl giyilir araştırdık İşte kısa paçalı pantolonların el kitabı! 2014 Kısa paçalı pantolon modelleri

Doğru pantolon!

Vücut biçiminize en uygun kısa paçalı pantolonu keşfetmelisiniz. Bunun sırrı da giydiğiniz pantolonun bacağınızın en zayıf yerini vurguluyor olmasında gizli.

Diğer türlü kısa paçalı pantolonunuzu topuklu ayakkabılarla da kombinleseniz, bacaklarınız olduğundan daha kısa görünecek. 

 Minyon kadınlar için en uygun kısa pantolon modeli paça boyu dizin altında biten pantolonlar. Uuzn boylu kadınlar kısa paçalı pantolonlarla daha iyi görünürken, onlar için doğru pantolon modeli ise paçaları baldırın tam üstünde biten paçalar değil, biraz aşağısında duran paçalara sahip modellerdir.

 Eğer kısa bacaklara sahipseniz, kısa paçalı pantolonunuzun bel modeline dikkat etmelisiniz. Yüksek belli pantolonlar her zaman düşük belli modellere göre daha uzun ve hoş gösterecektir.
Slim paçalar

Pantolon seçiminizde rol oynayan bir diğer önemli etken pantolonunuzun paça modelidir. 

Eğer uzun boyluysanız biraz daha geniş paçalı modelleri tercih edebilirsiniz fakat birçok kadın mümkün olduğunca dar paçalı modelleri tercih etmeli. 

Birçok kısa paçalı pantolonu deneyerek en iyi görünüme hangi pantolon modeliyle ulaştığınıza bakmalısınız. Asla tek bir pantolonu deneyip tercihinizi yapmayın.
Nude pantolonlar

 Siyah her zaman vücudu ince gösteren bir renk olarak bilinse de kısa paçalı pantolonlar söz konusu olduğunda işler biraz değişiyor. Ten renginiz ve pantolonunuz arasında ciddi bir kontrast oluşuyor ve bacaklarınız olduğundan daha kısa görünüyor.

 Nude tonlarda deneyeceğiniz kısa paçalı bir pantolonun ise sizi daha zayıf göstereceğini görebilirsiniz. Açık bejden kahverengi tonlarına kadar, kısa paçalı pantolon seçiminizde ten renginize yakın tonları tercih edin.
Proporsiyon önemli!

 Kısa paçalı pantolonlar giydiğinizde proporsiyonlarınıza her zamankinden biraz daha dikkat etmelisiniz. Modada altın oran kuralına dikkat ederek kısa bir üst ya da çok uzun bir bluzla kısa paçalı pantolonlarınızı kombinleyebilirsiniz.

 Eğer belinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız mutlaka yüksek belli bir model tercih etmelisiniz. Bluzunuzu pantolonun içine sokmak da hoş bir fikir olabilir. Eğer kıvrımlı bir vücuda sahipseniz bu stil size göre değil, bluzunuzu pantolonun içine sokmak yerine kalçalarınızda biten bir bluz tercih edebilirsiniz.

Vücut tipiine dikkat!

 Eğer çok ince bir fiziğe sahipseniz, mutlaka cepli pantolonları tercih etmelisiniz. Kesik ya da kargo modeli cepler kalçalarınızda bir ilüzyon yaratarak sizi biraz daha kıvrımlı gösterebilir. 

Yine de kalçaları ve bacakları olduklarından daha geniş göstermenin bir anlamı olmadığı için birçok kadın cepsiz ve aksesuarsız kısa pantolonları tercih ediyor.

Büzgülü bilekler

Mağazalarda dolaşırken yanlışlıkla bilekleri kelepçeli ya da büzgülü bir pantolonu beğenirseniz ondan mutlaka uzaklaşmalısınız. 

Eğer gerçekten pantolonu çok beğendiyseniz bir terzide paçalarını tadilat ettirerek büzgülerinden kurtulun. 

Modellere taş çıkartacak bir vücudunuz olmadıkça bu modelde pantolonları giymek bacaklarınızı olduğundan kısa ve kalın gösterir. 

Denim, nude, parıltılı kumaş ya da penye… kumaşı cinsi ve modeli ne olursa olsun bilekleri kelepçeli ve büzgülü tüm pantolon modellerinden uzak durun.

Teklikeli pileler

Cep kısmındaki pileler kısa paçalı pantolonlarınıza fazladan genişlik ekliyor. Kısa paçalı pantolonlarınızı hiçbir detayla süslemeye çalışmayın. 

Pileli pantolon modelleri kalçalarınızı cepli modellerden de geniş gösterecektir.

Bunun yerine ince bir fiziğe sahipseniz tek kıvrımı ütüyle bastırılmış ince kumaşlı modelleri tercih edebilirsiniz.

Üstler

 Kısa paçalı pantolonlarınızla kısa tunikleri ya da minik bluzları tercih edebilirsiniz. Vücuda yapışan kısa paçalı pantolonlarla kombinleyeceğiniz tunikler bacaklarınızı daha uzun gösterecek ve trend bir görünüme kavuşacaksınız. 

Stil sahibi bir görünüm yakalamak için uygun bir diğer kombin de kısa paçalı pantolonlarınızla minik bluzları kombinlemektir. Minik bluzunuzu pantolonunuzun beline sıkıştırın  ve üzerine hoş bir blazer alın.

Ayakkabılar
Kısa paçalı pantolonlarla en çok tercih edilen ayakkabi modelleri babetler, topuklu ayakkabılar ve topuklu sandaletler.

 Bağcıklı ayakkabılar her zaman herşeyle iyi bir uyum yakalıyor ve bacakları muhteşem gösteriyor. İnce topuklu ayakkabılar ya da keten eskarpinler kısa paçalı pntolonlarla çok hoş bir kombin yaratır. 

Kısa paçalı pantolonlarınızla asla abartılı platform topuklu bir ayakkabı giymemelisiniz.