Çocuğuna mutlaka öğretmen gereken 4 şey

İyi bir ebeveyn olmak, çocuğunun istediği her şeyi vermek anlamına gelmiyor. Onun yeteneklerini geliştirmeye çalışmak, sevgi ve şefkat göstermek çok daha büyük önem taşıyor.

  • 24PAYLAŞIM
  • 3878OKUMA

Çocuğuna mutlaka öğretmen gereken 4 şey:

Finansal bilgi

Çocuğuna parayı nasıl yöneteceğini öğretmek, onun için yapabileceğin en önemli şeylerden biri. Çocuğun parasını akıllıca kullanmasını öğrenmesi onu diğer çocuklardan bir adım öne taşıyacak.

İsteklerini sınırlaması

Hayatta istediği her şeye sahip olamayacağını öğretmeyi unutmamalısın. Onu kandırmak geleceği için olumlu sonuçlar sağlamayabilir.

Eğitim

Çocuğunu eğitimini önemsemesi için cesaretlendirmelisin. İyi bir eğitim alması ona hayatta oldukça önemli bir şans tanıyacak.

Bağımsızlık

Eğer çocuğunun bağımsız hareket etmesine izin veriyorsan, iyi bir iş çıkarıyorsun demektir. Her zaman kendi doğrularını hayata geçiren birey olması için destek olmalısın.

Çocuğunun nitelikli televizyon izleyicisi olması için öneriler

Çocukların kontrolsüz televizyon izlemeleri kişiliklerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Eğer çocuğunun nitelikli bir televizyon izleyici olmasını istiyorsan, bazı noktalara dikkat etmelisin.

4050

Kız çocuğu yetiştirirken yapılan hatalar

Her ebeveyn çocuğunu mükemmel yetiştirmenin yolunu bildiğini düşünür. Ancak ebeveynlik matematiksel bir şey değildir. Çocuğunun kişiliğine göre davranmak için onu yakından tanıman gerekiyor.

4886

Çocuklara yapılmaması gereken davranışlar

Çocuğuna farkında olmadan yaptığın davranışlar, gelecekte büyük travmalar yaşamasına neden olabilir.

4655

Sınav kaygısı ile başa çıkmanın 3 yolu

Çocuklarınız sınav öncesi, sınav sırası ya da sınav sonrasında başa çıkamadığı bir kaygı duygusu yaşıyorsa, bu önerilerle onu yönlendirebilirsiniz.

3735