Bayram dönüşü rahat bir yolculuk için 6 öneri

Ramazan bayramının bitmesiyle bayram dönüşü telaşı da başladı. Keyifle geçirdiğin tatilinin ardından, dönüş yolculuğunun sorunsuz geçmesini istiyorsan önerilerimize göz atabilirsin.

  • 148PAYLAŞIM
  • 24742OKUMA

Sağlıklı yolculuk

Bayram dönüşünde özel aracınla yolculuk yapacaksan, sabah çok erken saatleri ve gece yolculuklarını tercih etmemelisin. Yolculuğunu uykunu almış, zinde ve dinlenmiş olarak seyahat edecek saatlere denk getirmelisin.

Seyahat arkadaşı

Bayram dönüşü yolculuğuna yalnız değil de, bir arkadaşınla ya da yakınınla birlikte çıkmanı öneririz. Hem araç kullanırken birbirinize yardım eder, hem de yorgunluğunu fark etmiş olursun.

Mola zamanı

Yolculuk esnasında en ufak bir yorgunluk veya uyku belirtisi hissettiğinde mutlaka mola vermek için güvenli bir yer bulmalısın. Mola yerlerinde kısa süre dinlenme ve şekerlemeler, yolculuğunun geri kalan kısmını güvenli geçirmeni sağlar.

Isı ayarı

Sağlığın için aracın içerisindeki ısıyı rahat edebilecek bir düzeyde tutmalı ve güneşli havalarda güneş gözlüğü kullanmalısın.

İlaç kullanımı

Yolculuk öncesi, görüşünü engelleyecek, reflekslerini ağırlaştıracak ilaçlar kullanmamaya da özen göstermelisin.

Erken dönüş

Bayram tatilinin son günü yoğunluk olacağı için tatilini bir gün erken sonladırabilirsin. Dönüş yolculuğunu bayram tatilinin son günü ve son saatlerine bırakmamaya özen göstermelisin.

İyi yolculuklar.

Ramazan bayramı için beslenme önerileri

Bayramların olmazsa olmazı; yemek davetleri, ikramlar, tatlılar... Ancak Ramazan ayı boyunca oruç tutanlar için bayram ikramları, hem fazla kalori alımı hem de oruçla az yemeğe alışan midelerin yorul

29964

Uzun yolculukları rahat geçirmeni sağlayacak 4 ipucu

Yaz aylarında uzun yolculuklar herkes için can sıkıcı ve yorucu olabilir. Uzun yolculukları rahat geçirmek için alınacak önlemler arasında doğal yağlardan yararlanmak da var. Nasıl mı? Yanıtı yazımızd

34507

Bayramda kilo almamak için 4 öneri

Ramazan bayramına günler kala, beslenme düzeni de tekrar normal sürece geçmeye hazırlanıyor. Ramazan boyunca 2 öğünlük beslenmeden 3 öğünlük beslenme sürecine geçişte nelere dikkat etmeliyiz? İşte cev

31465