Baş ağrısı için 5 doğal yöntem

Baş ağrısına kimi zaman doğal çözümler ararken, kimi zaman da vakit kaybetmeden ağrı kesicilere başvuruyoruz.

  • 146PAYLAŞIM
  • 24521OKUMA

Baş ağrısıyla başa çıkmak için tercihini doğal yöntemlerden de kullanabilirsin. Gevşeme hareketleri, bitki kürleri, masajlar ve düzenli uyku baş ağrını hafifletmeye veya gidermeye yardımcı olabilir.

Bir parça limon

Limon aromaterapi özellikleri sayesinde baş ağrısına iyi gelir. Bir parça limonu elinde ovuşturup macun kıvamına getirerek yüzüne ve alnına sürdüğünde baş ağrının hafiflediğini hissedeceksin.

Biraz egzersiz

Baş ağrısının en büyük nedenlerden biri de stres… Aşırı stres nedeniyle kasların sertleşir ve boyun ağrısıyla birlikte baş ağrısına sebep olabilir. Bu durumda boynunu ve omzunu hareket ettirerek ufak egzersizler deneyebilirsin. Ayrıca oturduğun koltuğun da rahat olmasına özen göstermelisin. Strese bağlı baş ağrılarında yastığına birkaç damla lavanta yağı damlatıp uyumayı deneyebilirsin.

Birkaç nokta dokunuşu

Başın ağrıdığında baskı uygulayarak ağrıyı geçirebileceğin noktalar bulunuyor. Baş parmağın ve işaret parmağının arasında kalan eklem noktalarına hafifçe bastırıp, yuvarlak hareketler halinde baskı uygulayabilirsin.

Ilık duş

Başın ağrıdığında ılık bir duş rahatlamana yardımcı olur. Aynı zamanda başına buz torbası koymak da faydalı olabilir.

Haşlanmış patates ve yoğurt

Potasyum bakımından zengin haşlanmış patates ya da muz da baş ağrını hafifletmeye yardımcı olur. Beyin fonksiyonlarının iyi çalışması için gerekli olan kalsiyum da yoğurtta bol miktarda bulunuyor. Zonklayıcı türde baş ağrılarına çözüm olarak yoğurt tüketebilirsin.

Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

23149

Doğumun başlaması için 7 doğal yöntem

Doğum yaklaştıkça anne adayı sabırsızlanır ve bir an önce bebeğini kucağını almak ister. Ancak şu da bir gerçek ki, doğum 37 ile 40 hafta arasında herhangi bir gün gerçekleşebilir. Peki bebek anne kar

10654

Siyatik ağrılar için 7 doğal yöntem

Sırtının alt kısmında başlayan, kalçana ve ayaklarına kadar uzanan bir ağrı mı var? Oturmakta, yürümekte ve hatta yatmakta zorlanıyor musun? Bu ağrılar siyatik ağrıların habercisi olabilir.

17157

Kuru saçlar için 3 doğal yöntem

Kuru saçlara sahipsen saçlarını nemlendirmek için bu doğal yöntemleri uygulayabilirsin.

11284