Ayakkabı modeline göre karakter analizi

Seçtiğin ayakkabı modelinin kişiliğin hakkında ipucu verdiğini biliyor muydun? Kulağa ilginç gelse de, ayakkabı modelleri kişilik analizi yaparken belirleyici olabiliyor. Hatta şöyle ki; araştırmalar, ayakkabı seçiminde kişiliği yansıtma oranının %90 olduğunu belirtiyor.

  • 160PAYLAŞIM
  • 26747OKUMA

Peki senin ayakkabı seçimin kişiliğin hakkında ne söylüyor?

Spor ayakkabılar

Spor ayakkabı modelleri favori tercihlerin arasında ise, cesur ve duygusal yönden kararlı duruş sergileyebilen bir kişiliğe sahipsin demek. Renkli modellerini tercih edenler ise çok eğlenceli ve dışa dönük kişilerdir.

Püsküllü ayakkabılar

Parti havasını sokağa taşımayı seviyorsan tabii ki tercihin püsküllü ayakkabılar olacak. Ayrıca gösterişli, abartıyı seven, eğlenceli ve bir o kadar da cesur kişiliğe sahipsin.

Yüksek topuklu ayakkabılar

Yüksek topukların üzerinde durabiliyorsan, her daim ilgiyi üzerinde topluyorsun demektir. Öz güven ve zeka birleşince, isteyip de sahip olamadığın neredeyse hiçbir şey yok.

Bilekten bağlı ayakkabılar

Zarif bilekten bağlı ayakkabılar, özellikle retro tarzı sevenlerin vazgeçilmezleri arasında. Bilekten bağlı ayakkabıları tercih ediyorsan, sadece kıyafetlerine değil yaşadığın her ana bir anlam yüklüyorsun.

T bantlı ayakkabılar

Bu ayakkabı modelinden vazgeçemiyorsan, kültürel etkinliklere sıklıkla katılan ve bir ilişkide karşı cinsten sıcakkanlılık isteyen biri olmalısın.