Alışveriş yaparken yapılan hatalar

Alışveriş sırasında bazen kendimizi kaybettiğimiz zamanlar olur. Eve geldiğimizde ihtiyacımız olmayan şeyleri de aldığımızı fark ettiğimizde yaptığımız hatanın farkına varırız. Alışveriş yaparken bazı noktalara dikkat ederek gereksiz alışverişleri önleyebilir ve alışveriş sırasında çok fazla para harcamanı engelleyebilirsin.

Trendlere mesafeli yaklaşım

Moda trendleri sürekli değişiyor ve trend parçalar durmadan yenileniyor. Sadece bir kez giyebileceğin parçalara gereksiz harcama yapmak yerine gardırobuna zamansız ve stilinde çarpıcı bir etki oluşturacak parçalar ekleyebilirsin.

İade politikalarına dikkat

Alışveriş yaptığın markaların iade politikasını her zaman için kontrol etmelisin. Aldığın ürünün geri verilip verilmeyeceğini de satış danışmanına sormayı unutmamalısın. Örneğin pek çok marka aksesuarların geri iadesini gerçekleştirmiyor.

Lüks parçalar

Çok pahalı bir parçayı gardırobuna eklemek üzereysen, bir kez daha düşünmeni öneririz. Gerçekten o bedeli ödemek isteyip istemediğine karar vermek için bir hafta düşünebilirsin mesela. Maddi anlamda büyük bir parçayı satın almaya karar verdiğinde, kalitesini ve ömrünü mutlaka gözden geçirmelisin.

Alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Yeni sezon ürünler için alışveriş yapmaya hazırlanırken bu önerilere mutlaka göz atmalısın. Aksi halde çok pişman olabilirsin.

4375

Black Friday indirimleri

Black Friday 2017 indirimleri için geri sayım başladı. "Kara Cuma" olarak da anılan Black Friday, 24 Kasım 2017 tarihinde başlıyor.

4022