4 adımda pratik saç örgü modeli

Sokak stilinin yıldızı olan pratik saç örgü modellerini sen de 4 adımda uygulayabilirsin.

  • 219PAYLAŞIM
  • 36712OKUMA

Uzun uzun hazırlanmaya üşenenlerden misin? Biz de öyle düşünmüştük. İşin, okulun, hayatın yoğunluğu içinde hem güzel görünmek hem de bunun için fazla çaba harcamak istemiyorsan, pratik saç örgü modelleri ile çabasız güzelliği yakalayabilirsin.

Maşa

Akşam ya da sabah yıkadığın temiz saçlarını eşit dört tutama ayır. Bir saç maşası yardımıyla saçının her bir tutamını dalgalandır. Burada dikkat etmen gereken, lüleler yerine iri dalgalar yapmaya özen göstermelisin.

Tarafını seç

Saçlarını yan kısmından örmeye başlayacağın için, hangi tarafı öreceğini seçerek tutamlara ayırmalısın.(3 parça-1,2,3) Ardından standart örgü şeklinde örmeye başlayabilirsin.

Doku!

Örgünün alt kısmından yeni bir tutam saç al ve örgünde şelale etkisini yaratmak için 3‘ü bırakarak örmeye 4 ile devam et. Sonra örgünün üst kısmından yeni bir tutam al ve 4’ü bırak. Bu işlemi bir alttan bir üstten yeni tutamlar alarak ve son tutamı bırakarak, başının arka ortasına gelene kadar devam ettir. Daha sonra bir lastikle örgünü bağlayabilirsin. Kalın bir saç örgüsü istiyorsan, saç tutamlarını daha kalın almalısın.

Birleştir!

Pratik saç örgü modelinde son adım olarak; örgünün ters tarafından bir tutam saç al ve arkada örgünle birleştir. Sabitlemek için tel toka ile birbirlerine tutturabilirsin.

Pratik saç şekillendirme yöntemleri

İşe, toplantıya ya da herhangi bir davete yetişmeye çalıştığımız günlerde, bir türlü şekil almayan saçlarımız kabusumuz olur. İşte bu şanssız günleri pratik saç şekillendirme yöntemleri ile avantaja ç

13412

5 dakikada 5 farklı saç stili

Kolay saç modelleri, şüphesiz en yoğun günlerin kurtarıcısı... İş, okul ve ev yoğunluğu içerisinde hazırlanma süreni minimuma indirmek istiyorsan, 5 dakikada 5 farklı saç stili deneyebilirsin.

20335