Şampuan kullanım kılavuzu

Yıllarca süren deneyim sonrası saç tipine uygun şampuanı bulduğun için tam sevinirken, bu sefer akıllara saça ne kadar şampuan sürülmesi gerektiği geliyor.

  • 105PAYLAŞIM
  • 17616OKUMA

Gereğinden fazla şampuan kullanmak, saçını çok sık yıkamak en çok yapılan saç bakım hataları arasında. Saçını doğru tekniklerle yıkarsan ve yeteri kadar şampuan kullanırsan, daha hacimli ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsin.

Şampuan miktarı

Şampuanı bol bol kullandığında saçını daha iyi temizler algısından biran önce kurtulman gerekiyor. Uzmanlar, şampuan miktarının bozuk para büyüklüğünde olmasının yeterli olduğunu belirtiyor. Tabii ki saçının uzunluğuna göre miktarı bir damla daha artırabilirsin.

Uygulama

Şampuan uygularken sadece saç diplerine yoğunlaşmalısın. İki kez şampuanlayarak saçlarını kirden kurtarabilir ve parlak görünümünü geri kazandırabilirsin. İki kez şampuanlamak yetmiyor, saçlarım çok yağlı diyorsan; o zaman saç tipine uygun şampuan kullanmalısın. Saç uçlarını ise şampuana boğmaya kesinlikle gerek yok.

Doğru şampuan seçimi

Saçlarının temizliğinde yanlış şampuanı kullanırsan, cansız, yağlı ve donuk görünen saçlarla dolaşmak zorunda kalırsın. Şampuanı saç tellerine göre değil, saç derinin özelliğine göre seçmelisin. Böylece şampuanlar üzerinde yazan kuru, yağlı, boyalı gibi özelliklerinden sana en uygun olanı seçebilirsin.

Doğru yıkama teknikleri

Saçını şampuanla yıkamaya başladıktan sonra biraz su takviyesi yapmalı ve tırnaklarını kullanmadan, parmak uçlarınla saç diplerine masaj yaparak başlamalısın. Kulak arkasında kalan kısımlardan, saç uçlarına doğru devam edebilirsin. Daha sonra ılık su ile saçlarını iyice durulamalısın. Böylelikle saçlarını uygun teknikle zarar vermeden temizlemiş olacaksın.

3 adımda şampuansız saç yıkama

Şampuansız şaç yıkama yani no-poo akımından yoksa sen hala haberdar değil misin?

12369

Kuru şampuan nasıl uygulanır?

Kuru şampuanlar son zamanlarda kadınların en favori kurtarıcısı...

29155

Göz altı kapatıcısı uygulama teknikleri

Göz altı kapatıcısı makyaj çantamızın baş kahramanı...

8810

Makyajda aydınlatıcı nasıl kullanılır

Makyajda aydınlatıcı nasıl kullanılır, Son dönemlerin trendi fresh bir makyajın en önemli sırrı olan

5800