3 adımda gündüzden geceye göz makyajı

Göz makyajında gündüz sade bir görünüm, gece ise dikkatleri bakışlarına yoğunlaştırarak cüretkar güzellik tavrını yansıtabilirsin.

  • 124PAYLAŞIM
  • 20745OKUMA

İş güç derken akşam randevusu için göz makyajına ayıracak vakit kalmayabilir. Oysa uygun teknikleri kullanarak gündüz makyajını gece makyajına çevirmek çok kolay.

Gözlere yoğunlaş

Göz makyajında gündüzden geceye geçiş yapmak için sabah göz etrafını bir kalem ile belirginleştirmelisin. Akşam ise aynı kalemi kirpikler boyunca uygulamalı ve göz kapağının üzerinde dağıtmalısın. Bu uygulama gece boyunca kalıcı olacak göz makyajının bazını oluşturur. Daha sonra dumanlı göz makyajı yaratmak için koyu renk farını, gözün dış kenarına yoğun şekilde uygulayıp iç kısmına doğru dağıtmalısın.

Gündüz göz makyajı

Şıklığın ve masumiyetin temsilcisi olan pastelin mat tonları, gün içinde kullanmak için çok uygun. Ayrıca bu sıcak renkleri bir arada kombinleyerek kendi stilini de yaratabilirsin. Bu mat tonlar daha çok sarışın ve kumral tenliler için ideal olabilir.

Gece göz makyajı

Mor, yeşil ve bakırın koyu tonları gece makyajını tamamlamaya yetecek. Gece göz makyajı için metalik farları da tercih edebilirsiniz. Krem farlara göre toz farlar çok daha kalıcı olduğu için gece boyunca etkisini koruyacak.

6 adımda Instagram makyajı

Günlük hayatta kullanılması cesaret isteyen Instagram makyajını sen de korkusuzca uygula ve beğenilerin tadını çıkar!

23338

En sık yapılan 9 güzellik hatası

Günlük bakım rutininde yapılan güzellik hataları güzel görüneyim derken, daha yaşlı görünmene sebep olabilir.

9548

Non-Touring makyaj tekniği

Kontur tekniği, strobing derken makyaj trendlerine bir yenisi eklendi ve non-touring bu iki makyaj tekniğini bir araya getirdi.

28326

Mor göz makyajı nasıl yapılır?

Mor göz makyajı 2019 yılının yükselen trendleri arasında yer alıyor. Bize bir nebze de olsa 80'leri anımsatan mor göz makyajı, siyah smokey göz makyajını tahtından edeceğe benziyor.

18487