Yüz bakım ürünleri hangi miktarda kullanılmalı

Yüz bakım ürünleri hangi miktarda kullanılmalı, Her gün yüzünüze uyguladığınız bakım ürünlerinden hangi

  • 38PAYLAŞIM
  • 6269OKUMA

Cilt bakım ürünlerinden yeterli verimi almak için aşırıya kaçmamak gerekli. Tam da bu noktada ‘Ne kadarı eksiktir ve ne kadarı fazla?’ sorusu akılda beliriyor. Bakım rutininden en iyi sonuçları elde edebilmek için işte size cilt bakım ürünlerinin kullanım ipuçları…

Yüz temizleme jeli

Yüz temizleme jeli fazla miktarda uygulandığında cilt kuruluğu ve cilt gerginliği yaratır.Jel temizleyicinin ufak miktarları yüzünüzün tamamını temizlemek için yeterli olacaktır.

Tonik

Toniğin kullanım miktarını ayarlamak zordur. Cildi kirden ve artıklardan arındırmaya yarayan bu ürün nazikçe ve yavaşça kullanılacak cinsten değil. Birkaç damlayı pamuk yardımıyla uygulamalısınız.

Serum

Kırışıklıklar, siyah nokta ya da büyük gözenekler gibi önemli problemleri hedef alan bu ürünler oldukça konsantredir. Bu özelliklerinden dolayı, yüzünüzü ve boynunuzu temizlemek için birkaç damla kullanmanız yeterli olacaktır. Serumu yüzüne direkt olarak uygulamaktansa, avuç içine birkaç damla alıp cildinize hafifçe bastırarak uygulamanız en doğrusu olacaktır. Eğer serum daha katı bir yapıdaysa bezelye tanesi kadar uygulamanız yeterli olacak.

Nemlendirici

Nemlendirmenin cilt bakımı ritüelinde ne denli önemli olduğunu hepimizin malumu. SPF içerikli bir ürünü, çapı 25 mm civarında olacak şekilde kullanmalısınız. SPF içermeyen ürünlerde ise bu miktarın 4/5’i yeterli olacaktır. Bu miktarları aşmanız, cildinizin ağırlaşmasına neden olurken, az miktarda kullanmanız ise cildinizin susuz ve kuru kalmasına neden olabilir.

Güneş kremi

Güneş kremi kullanırken cimri olmamaya özen gösterin. Yüz için ideal olan ölçü ise en az 25 mm’lik olmalı.

Yüz maskesi

Yüz maskesi uygulanırken kullanılan miktar, maskenin tipine göre değişmektedir. Arındırıcı yüz maskesi, fazla miktarda uygulandığında ciltteki yağı emerek cildin kurumasına neden olabilir. O yüzden miktar konusunda dikkatli olunması gerekir.

Gece kremi

Uyku esnasında cildinin kendisini toparlaması için ihtiyacı olan gece kremi bünyesinde barındırdığı yaşlanmayı önleyici bileşenler ile cildin doğal yollardan yenilenmesini sağlar. Aşırı kullanımında gözeneklerin tıkanmasına ve cildin deforme olmasına neden olabilir.

Göz kremi

Göz çevresindeki deri, yüzdeki diğer bölgelere kıyasla daha incedir. Bu yüzden, göz çevresi biraz daha TLC ihtiyacı duyar. Ayrıca, göz çevresi daha küçük olduğundan, kremi de daha tutumlu uygulamanız gerekir. Bir bezelye tanesi kadar miktar yeterlidir. Kremi ise en zayıf parmağınız olan yüzük parmağınızla uygulamanız gerekir. Böylece ekstra baskıdan ve cildine zarar vermekten de kurtulursunuz.

KAYNAK :

Cilde iyi gelen çiçekler

Çiçeklerin cilt sağlığına iyi geldiğini biliyor muydun? Cilt bakım rutininde çiçeklerin gücünden yararlanarak lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsin. İşte günlük bakım ritüeline mutlaka eklem

14945

Yağlı ciltler için 11 doğal bakım önerisi

Yağlı cilt, gün içerisinde cildindeki yoğun parlaklık nedeniyle keyfini kaçırıyor olabilir. Fresh bir cilde sahip olmak istiyorsan yağlı ciltler için bakım önerilerini deneyebilirsin.

7959

Cilt güzelliği için 3 karpuz maskesi tarifi

Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsan, karpuz maskelerinden faydalanabilirsin.

15621

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü ile günlük bakımında kimyasal kullanımını azaltabilirsin.

31738