2014 Moda Kuralları

 Hepimizin özel stilisti olsaydı ne güzel olurdu! Bizim yerimize kıyafet seçimlerimizi yapacak, onlarla uyumlu aksesuarları bulacak ve en önemlisi sıkı bir trend takipçisi olacak… Ne yazık ki, kendimize özel bir stiliste sahip olmak bir çoğumuz için yalnızca bir hayal. Bu nedenle modayı yakından takip etmeli ve seçimlerimizi dikkatli yapmalıyız.   Bazen “trendleri takip edeceğim”, “uyumlu giyineceğim” […]

  • 19PAYLAŞIM
  • 3063OKUMA

 Hepimizin özel stilisti olsaydı ne güzel olurdu! Bizim yerimize kıyafet seçimlerimizi yapacak, onlarla uyumlu aksesuarları bulacak ve en önemlisi sıkı bir trend takipçisi olacak…

Ne yazık ki, kendimize özel bir stiliste sahip olmak bir çoğumuz için yalnızca bir hayal. Bu nedenle modayı yakından takip etmeli ve seçimlerimizi dikkatli yapmalıyız. 

 Bazen “trendleri takip edeceğim”, “uyumlu giyineceğim” derken kendimizi farkında olmadan demode kılıklara sokuyoruz. Bunun sebebi aslında tedavülden kalkan moda trendlerinin sokak modasında hala kullanılması. 

Bir zamanlar trend olan bir şey size çok yakışıyor olsa da, sonsuza kadar aynı stilde giyinemeyeceğinizi fark etmelisiniz.

İşte moda konusundaki tercihlerinizi son trendlere uygun ve bilinçli yapmanız için 7 öneri!

Kombinlerinizde odaklanacağınız yalnızca bir nokta seçin. Desenler, işlemeler ve renkler birbirine karıştığında üzerinizdeki kıyafetler anlaşılmaz bir görünüme kavuşuyor.

Dağınık ve karma karışık bir stil oldukça dikkat dağıtıcı. İşlemeli parıltılı ve süslü parçalardan yalnızca birini kombinlerinizde kullanmayı tercih edin. 

Hem eteğiniz hem ceketiniz hem de bluzunuzu enteresan parçalardan seçemezsiniz.

Unutmayın kombininizde yalnızca bir odak noktası olmalı.

Kadınların çantalarını ayakkabılarıyla takım yaptığı zamanları hatırlıyor musunuz?

Göz makyajınızı kıyafetinizin renginde yapmak kadar kötü bir şey olmasa da ayakkabı-çanta takımlar demode bir görüntü sergilemenize neden olabilir.

Ayakkabı ve çantanızı takım olarak tercih etmek yerine birbiriyle uyumlu fakat farklı çantaları bir araya getirin. 

 Aynı kural eksesuar seçimlerinizde de geçerli olmalı. Takım setlerden mümkün olduğunca uzak durun. Kolye, küpe yüzük ve bileziğinizi birbirine uydurmak zorunda değilsiniz.
Battaniyeden bir beden küçük şallardan ve fularlardan uzaklaşmanın vakti sizce de gelmedi mi? 

Palto ve ceketlerle kullanılan şallar her zaman şıklık yaratan bir parça olsa da kıyafetin üzerinde aksesuar olarak kullanılan fuların devri artık geçti.

Yani tişörtünüzün boynuna aksesuar olarak bir fular doladıysanız evden çıkmadan önce aynaya bir göz atın. Fularınızı çıkartıp onun yerine bir kolye takın. 

Kısa boyunlu kadınlar uzun kolyeler ve V yaka modelinde kıyafetlerle çok hoş bir silüet yaratıyorlar. 

Kombinlerinizde yaratacağınız V efekti sizi her zaman daha çekici ve kadınsı gösterir. Spor bir tişört ya da süslü bluzlar giymeniz bu gerçeği değiştirmez.

 Üstelik V efektini yalnızca kıyafetinizin yaka modeliyle değil aksesuarlarınızla da yaratabilirsiniz. Bunun için U modelli kolyeler yerine V şeklinde sarkan kolyeleri tercih edebilirsiniz.

Yalnızca trend olduğu için bacaklarınız kısa ve bilekleriniz kalın olduğu için bilekten bağlı ayakkabıları tercih etmeyin.

 Dizinizin altında biten midi etekler ve bilekten bağlanan ayakkabıları kombinlediğinizde bu stil bacaklarınızı bölüyor ve olduğundan daha kalın ve kısa görünmesini sağlıyor. 

Bu nedenle midi eteklerinizle bilekten bağlanmayan ayakkabılar tercih edin. 

Hayvan desenlerine karşı olan tutkunuzu anlıyoruz fakat bir noktada bu saplantıdan vazgeçmelisiniz.

Leoparlı topuklular, leopar çanta ve leopar atkı kombini pek hoş görünmüyor.

Eğer kombininizde leopar desenini kullanmak istiyorsanız bu parçalardan yalnızca bir tanesini tercih etmelisiniz.

Hayvan desenli parçalar gerçekten çok hoş fakat bir kıyafet kombininde yalnızca bir hayvan desenli parça kullanmanıza izin var!

 Büyük saatler yanlarında zarif bir bileklikle kombinlendiklerinde hoş bir stil yaratabilir. Fakat iki kolunuzda da dirseğe kadar sıralanmış bilekliklerin yanına bir de kocaman saatleri eklemek pek doğru bir trend değil.

Büyük saatler kullanmayı seviyorsanız mümkün olduğu kadar saade modelleri tercih etmelisiniz.