En sık yapılan 9 güzellik hatası

Günlük bakım rutininde yapılan güzellik hataları güzel görüneyim derken, daha yaşlı görünmene sebep olabilir.

  • 70PAYLAŞIM
  • 11599OKUMA

Kadınlar her daim bakımlı görünmek ister. Güzellik uygulamaları da bu konuda en büyük yardımcılarından biri. Ancak yapılan güzellik hataları kadınları olduklarından daha kötü bir görünüme de sokabilir.

İşte en sık yapılan 9 güzellik hatası:

Kalın fondöten kullanmak

Kusursuz ten makyajının olmazsa olmazı doğru fondöten kullanımı… Eskiden ince yapıda fondötenler mevcut değildi ve yüzümüze katman halinde uygulamak zorunda kalırdık. Ancak günümüzde ince yapıda, ışığı toplayan parlaklıkta fondötenleri tek kat uygulamak yeterli oluyor. Fondöteni cildine ne kadar kalın uygularsan o kadar ince çizgilerin ve gözeneklerinin görünmesine neden olursun.

Koyu allık

Allığını ten rengine uygun tonlarda seçmelisin. Örneğin beyaz ten rengine sahipsen, allık tercihin yumuşak tonlarda olmalı. Bronz tonlarda bir allığı beyaz tene uyguladığında doğal görünümden uzaklaşmış olursun.

Fazla pudralanmak

En sık yapılan güzellik hatalarından birisi de pudrayı fazla kaçırmak… Oysa ki pudrayı fazla kaçırırsan cildin kuru görünür, ışığı azalır ve kırışıkların daha belirgin hale gelir. Pudrayı yüzündeki parlamayı önleyecek kadar uygulaman yeterli.

Her gün kaş almak

Çok sık kaş almak kıl köklerine zarar verir ve kalıcı olarak yok olmalarına neden olur. Kaşlarının uzaması için yeteri kadar zaman tanımalı ve bu süreci kaş farlarınla desteklemelisin. Ayrıca doğal kaşların trend olduğu şu günlerde, ince kaş şeklinden de uzak durmalısın.

Göz makyajını abartmak

Yoğun yapılan göz makyajı hem göz kapaklarını aşağıya çeker, hem de bakışlarına ağırlık verir. İnce çekilmiş bir eyeliner, kaş kemiğine sürülmüş açık renk far ve kirpiklerine bir kat maskara uygulayarak genç bakışlara sahip olabilirsin.

Işıltılı ürünleri kullanmak

Işıltı dozajında kullanılmazsa başlıca güzellik hataları arasında yer alır. Işıltılı ürünler; ten, göz ya da dudak makyajında kırışıklıkları belirginleştirir ve tüm kusurları görünür kılar. Cildinde doğal bir görüntü istiyorsan ışıltılı ürünlerden uzak durmalısın.

Kalın dudak çerçevesi

Dudağında kalem kullanacaksan rujun ile aynı renkte olmasına özen göstermelisin. Aksi halde doğallıktan uzaklaşarak daha vamp bir görünüme sahip olursun.

Dolgun dudaklar

Kadınların en çok istediği özelliklerden biri de dolgun dudaklar… Ancak dudaklarını dolgun göstermek uğruna fazla taşırdığın ruj balık gibi görünmene neden olabilir.

Uzun saç

Kadınların uzun saç tutkusu kimi zaman abartıya kaçabiliyor. Göğüs hizasındaki saçlar seksi dururken, daha uzunu bakımsız gösterebiliyor. Bu nedenle saçlarını uzatırken durman gereken yeri bilmelisin.

6 adımda Instagram makyajı

Günlük hayatta kullanılması cesaret isteyen Instagram makyajını sen de korkusuzca uygula ve beğenilerin tadını çıkar!

25120

Non-Touring makyaj tekniği

Kontur tekniği, strobing derken makyaj trendlerine bir yenisi eklendi ve non-touring bu iki makyaj tekniğini bir araya getirdi.

28480

Ofis makyajı nasıl yapılır?

Sadece birkaç ürün kullanarak ofis makyajını yapabilir, işe giderken hem sade hem sağlıklı bir görünüm elde edebilirsin.

6475

3 adımda minimalist makyaj

Her geçen gün hayatımıza hakim olan minimalizm akımı makyaj tekniklerini de ele geçiriyor. Minimalist makyaj tekniği ile az ürün kullanarak doğal ve günlük makyajını tamamlayabilirsin.

6335