Sonbaharda uygulaman gereken 6 güzellik tüyosu

Sonbahara taze bir başlangıç yapmak ve yaz boyunca güneşin cildine verdiği zararları azaltmak için bu 6 güzellik tüyosunu uygulayabilirsin.

  • 38PAYLAŞIM
  • 6223OKUMA

Yastık kılıfını sık değiştir

Nevresimlerin ve yastık kılıflarının üzerinde ne kadar çok toz barındığını tahmin bile demezsin. Ayrıca yüzündeki makyaj kalıntılarının yastık kılıfına yapışması, bakterilerinin hızla üremesine neden olur. Bu nedenlerden dolayı en az haftada 1 kez yastık kılıfını değiştirmelisin.

Sivilcelerine dokunma

Yüzünde çıkan sivilcelerle oynaman, mikropların yayılmasına ve sivilcelerinin daha çok büyüyüp kızarmasına neden olur. Sivilcelerinin tüm cildine yayılmasına istemiyorsan, ellerini yüzünden olabildiğince uzak tutmalısın.

Makyaj fırçalarını temiz tut

Her gün kullandığın makyaj fırçaları, mikropların hem kozmetik ürünlerine hem de yüzüne yayılmasına neden oluyor. Bu nedenle makyaj fırçalarını temizlemeye özen göstermeli ve makyaj çantanda değil ayrı bir yerde muhafaza etmelisin.

Sağlıklı beslen

Güzel bir cilde sahip olmak istiyorsan, sağlıklı beslenmeye de özen göstermelisin. Sağlıklı ve güzel görünen cildin sırrı; taze sebze ve meyve tüketmekten geçiyor.

UV ışınlarından korun

Yaz kış demeden güneş koruyucu kremini mutlaka kullanmalısın. Güneş gri bulutların ardından da güzelliğine gölge düşürebilir. 20-30 faktörlü güneş koruyu kremin her daim çantanda yerini almalı.

Gece yatmadan önce makyajını temizle

Hücrelerinin gece boyunca kendini yenilemesi için, gece yatmadan önce makyajını mutlaka temizlemeli ve cildini nemlendirmelisin. Aynı şekilde sporda da cildin ısınıp, ter atma ihtiyacı duyar. Ancak yüzünde makyaj varsa, cildin nefes alamaz. Bu nedenle makyajını temizlemeyi asla atlamamalısın.

Sonbaharda öne çıkan 11 trend parça

Yeni koleksiyonlar sezona giriş yapmışken maskülen ve feminen parçalar bir araya geliyor. Eski trendlerin yeni bir yorumla karşımıza çıktığı sonbahar mevsiminde öne çıkan parçaları senin için listeled

6132

Sonbaharda makyaj çantanda olması gereken 6 ürün

Makyajının sonbaharda güzel ve ışıltı görünmesini istiyorsan, makyaj çantanda ufak değişiklikler yapmanın zamanı gelmiş demektir.

4606

Sonbahar kombin önerileri

Mevsim geçişlerini yaşadığımız şu günlerde hava artık bir kararsız. Bir güneş açıyor, bir bakıyorsun bulut geçiyor üzerimizden. Yağmur yağdı, güneş açtı derken 'bugün ne giysem?' sorusunda da anlam ka

10196

Sonbaharda gardırop temizliği için 5 öneri

Mevsim geçişlerinde gardırop temizliğinin kabusa dönüşmesini istemiyorsan, senin için listelediğimiz önerileri uygulayabilirsin.

3892