Sivilce ve lekeleri kapatmak için makyaj hileleri

Güzelliğine gölge düşüren sivilce ve leke izlerini makyaj hileleri ile gizleyebilirsin.

  • 73PAYLAŞIM
  • 12236OKUMA

Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan sivilce ve lekeler hayatını kabusa çeviriyorsa, makyaj hileleriyle bu izlerin görünümünü azaltabilir ve cildini pürüzsüz hale getirebilirsin.

Sivilce lekeleri

Nemlendirici uygula

Sivilce lekelerinin görünümünü azaltmak için, ilk olarak nemledirici ya da baz uygulamalısın. Böylelikle nemli olan cildine kapatıcıyı uygulamak çok daha kolay olur. Ardından fondöten ve kapatıcıyı lekelerine uygulayarak cilt tonunu eşitleyebilirsin.

Doğru teknikleri kullanma

Fondötenini cildine hafif fırça hareketleri ile uygulamalısın. Kapatıcıyı ise uygularken parmaklarından yararlanabilirsin. Parmaklarındaki ısı kapatıcının cildine daha iyi dağılmasını sağlar ve hafif bir uygulama oluşturur.

Pudra uygulaması

Transparan pudranı allık fırçası yardımıyla tüm yüzünüze uygulayabilirsin.

Sivilce

Hazırlık aşaması

Sivilceyi kapatacağın bölgenin nemsiz ve yağsız olduğuna emin olmalısın. Parlamayı önlemek için de kapatıcı uygulamadan önce bir kat pudra sürebilirsin.

Kapatıcı uygulama

Sİvilceli bölgeye kapatıcıyı, küçük kapatıcısı fırçası yardımıyla ve mümkün olduğunca tampon hareketlerle uygulamalısın. Cildindeki renk tonunu eşitlemek için kapatıcıyı birden fazla kat sürmek zorunda kalabilirsin.

Son adım

Sivilcelerini kapattıktan sonra bir mendil yardımıyla nemini aldırabilirsin. Daha sonra kapatıcıyı sabitlemek için fırça yardımı ile transparan pudra kullanabilirsin. Böylece uyguladığın makyaj cildinde daha uzun süre kalır.

6 adımda Instagram makyajı

Günlük hayatta kullanılması cesaret isteyen Instagram makyajını sen de korkusuzca uygula ve beğenilerin tadını çıkar!

25120

En sık yapılan 9 güzellik hatası

Günlük bakım rutininde yapılan güzellik hataları güzel görüneyim derken, daha yaşlı görünmene sebep olabilir.

11596

Non-Touring makyaj tekniği

Kontur tekniği, strobing derken makyaj trendlerine bir yenisi eklendi ve non-touring bu iki makyaj tekniğini bir araya getirdi.

28480

Ofis makyajı nasıl yapılır?

Sadece birkaç ürün kullanarak ofis makyajını yapabilir, işe giderken hem sade hem sağlıklı bir görünüm elde edebilirsin.

6475