Aydınlatıcı nasıl kullanılır?

Makyaj trendleri arasında en çok sevilen aydınlatıcılar, likit, krem, pudra ve stick yapıdaki formlarıyla hem yazın hem de kışın favori makyaj ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

  • 73PAYLAŞIM
  • 12180OKUMA

Makyajın kahramanları arasında yer alan aydınlatıcılar, hem yüz hatlarımızı belirginleştiriyor hem de cilde doğal bir ışıltı kazandırıyor. Bu ürünü, elmacık kemiklerine, göz pınarlarına, kaşlarının altına ve burun kemiğine uygulayarak sağlıklı bir cilt görünümü elde edebilirsin.

Aydınlatıcı nasıl seçilir?

Strobing makyaj tekniğini uygulamak istersen, daha yüksek pigment içerdiği için likit aydınlatıcı tercih etmelisin. Daha doğal bir makyaj uygulaması istiyorsan, tüm yüze ışıltı katan toz aydınlatıcıları kullanabilirsin.

Likit aydınlatıcı nasıl uygulanır?

Fondöteni uyguladıktan sonra, temiz bir makyaj süngeri yardımıyla elmacık kemiklerinin üzerine, burun kemiğine, kaş kemiklerine likit aydınlatıcıyı uygulayabilirsin.

Toz aydınlatıcı nasıl uygulanır?

Fondötenini uyguladıktan sonra, geniş bir pudra fırçası yardımıyla yanaklarına, çenene, burnuna ve alnına toz aydınlatıcını uygulayabilirsin.

Aydınlatıcı nereye uygulanır?

Gözler

Aydınlatıcını göz pınarlarına nokta halinde uygularsan, daha canlı bakışlara sahip olursun.

Yanaklar ve şakaklar

Elmacık kemiklerinin çıkık olmayan kısmına üçgen biçiminde aydınlatıcı uygularsan, yüz hatlarını daha belirgin hale getirirsin.

Burun üstü ve alın

Burnunu olduğundan daha ince göstermek için, burun kemiğinin öne bakan yüzüne ve iki kaşının ortasına ince bir çizgi halinde aydınlatıcı uygulayabilirsin.

Dudaklar ve çene

Üst dudaklarının ortasında bulunan alana aydınlatıcı uygulayarak, daha dolgun dudaklara kavuşabilirsin. Ayrıca çene kemiğine de uygulama yaparak daha çıkık bir çene görünümü yaratabilirsin.

Makyajda aydınlatıcı nasıl kullanılır

Makyajda aydınlatıcı nasıl kullanılır, Son dönemlerin trendi fresh bir makyajın en önemli sırrı olan

5842