Sir John’un Makyaj Sırları

 Aristokrat ismiyle Sir John, Beyoncé’nin ekibinden gelen bir telefonla turnayı gözünden vurdu. Kendisine Byeoncé’nin Mrs. Carter turu için onlarla birlikte çalışması teklif edilmişti.   Daha sonra kendini Beyoncé’nin geçtiğimiz haftalarda yayınlanan görsel albümü için 8 farklı makyaj stili yaratırken bulan bu süper yetenekli makyaj artistini daha yakından tanımak istiyoruz. Makyaj konusunda harikalar yaratan Sir John, bahar […]

  • 19PAYLAŞIM
  • 3182OKUMA

 Aristokrat ismiyle Sir John, Beyoncé’nin ekibinden gelen bir telefonla turnayı gözünden vurdu. Kendisine Byeoncé’nin Mrs. Carter turu için onlarla birlikte çalışması teklif edilmişti. 

 Daha sonra kendini Beyoncé’nin geçtiğimiz haftalarda yayınlanan görsel albümü için 8 farklı makyaj stili yaratırken bulan bu süper yetenekli makyaj artistini daha yakından tanımak istiyoruz.

Makyaj konusunda harikalar yaratan Sir John, bahar makyaj trendlerini , yeni orkide ve turuncu ruj trendi hakkında tavsiyelerini anlatıyor. 

En güzeli de, Beyoncé’nin makyaj artisti Sir John, bize Beyoncé’nin muhteşem makyajıyla ilgili sırlarını açıklıyor olması

Orkide dudaklar

Canlı pembe ve mor karışımı orkidenin 2014’ün rengi olduğunu biliyorsunuzdur. Sir John orkidenin soğuk bir renk olduğunu söylüyor . 

 Beyoncé’nin makyaj artistine göre sıcak tonlar kadınlara daha çok yakışsa da eğer koyu bir ten rengine sahipseniz, dudaklarınızı açık bir renkle yumuşatmanızın daha iyi bir görünüm yarattığını söylüyor. 

Sir John Beyoncé’nin No Angel videosunda kullandığı mat orkide tonunu kullanmanızı öneriyor.

 Sir John orkide tonlarındaki rujunuzu allık olarak da kullanmanızı öneriyor. Eğer orkide rengini yüzünüze uygulamak hoşunuza gitmeyecekse o halde mutlaka tırnaklarınızda denemelisiniz.

Göz parlatıcısı

Dudak parlatıcılarıtıcınızı gözünüze uygulamayı hiç düşündünüz mü?

 Sir John, parlatıcıların gözlerinizde daha hoş duracağını söylüyor. Mat rujlarla daha sofistike bir görünüm yaratıp göz kapaklarınızı parlatmanızı tavsiye eden Sir John, bu uygulama için öncelikle uzun süre kalıcı bir far tonu saçmanizi öneriyor. 

 Farınızı gözlerinize uyguladıktan sonra parmak uçlarınızda üzerine birazcık dudak parlatıcısı uygulayın. Parlatıcıyı gözlerinize uygularken, dudaklarınıza sürdüğünüz gibi uygulamamalı yalnızca hafif bir parlaklık yaratmalısınız.

Güzel bir cilt

 Bahar makyajınızın en önemli unsuru tabii ki kusursuz bir cilt. Sir John kendisinin cilt bakımına çok öenm verdiğini ve yulaflı cilt bakım maskelerinin vazgeçilmezi olduğunu söylüyor. 

 Bahar ve yaz aylarında cildinize ağır fondötenler uygulamak istemeyeceğinizi söylüyor. Cildinize güzel bir nemlendirici uygulayın ve ihtiyaç duyduğunuz bölgeleri kapatıcıyla rötuşlayın. Sir John Beyoncé’nin kusursuz cildi için her ay düzenli olarak meyve enzimi peelingi uyguladıklarını söylüyor. Beyoncé’nin cildinin çok iyi nemlendirildiğini ve ölü hücrelerden arındırıldığını da ekliyor. Cilt bakımlarından sonra, makyajını mümkün olduğunca parıltılı uyguladığını söyleyen Sir John, Beyoncé’nin fondöten kullanmayı sevmediğini de söylüyor. 

Turuncu dudaklar

 Dudaklarınıza turuncu bir ruj uygulayacağınız zaman cildinize de bronzlaştırıcı ürünler ve bir parça renk uygulamalısınız. Ağır bir makyaj yapmanıza gerek olmadığını da ekleyen Sir John, bronz bir tenle kadınların kendilerini daha seksi hissedeceğini söylüyor. 

 Turuncu rujlara sıcak bakmayan kadınlara ise pembe neon rujları öneren Sir John, kalın ve opak bir tabaka halinde ruj sürmektense neon pembe rujunuzu hafif dokunuşlarla uygulamanızı tavsiye ediyor. Parnak uçlarınızla dudaklarınıza hafifçe vurarark neon pembe rujunuzu kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Tereddüt rengi

 Eğer hangi renk ruj kullanmanız gerektiğine karar veremiyorsanız, o halde kırmızı sizin kurtarıcınız olacaktır. Turuncu bazlı kırmızı tonlarının Beyoncé’ye çok yakıştığını söyleyen Sir John, uzun süre kalıcı rujları kullanmanızı tavsiye ediyor.

Sir John, “Beyoncé bir anne ve kullandığı ürünler ne kadar dayanıklı olursa onun için o kadar iyi.” diyor.

Beklenmedik renkler

Nude ve neon rujlar bahar ve yaz aylarının en çok kullanılacak makyaj trendlerinden. Fakat beklenmedik bir renkte ruj kullanırsanız herkesi şaşırtmış olursunuz. 

Şarap ve böğürtlen tonlarını kullanmanızı tavsiye eden ünlü makyaj artisti, neon renklerinde bir elbiseyle mürdüm rengi rujların çok hoş durduğunu da ekliyor.

 Rujunuzun kalıcı olması için öncelikle dudak kalemi uygulayın ve üzerine rujunuzu sürün. Daha sonra pudrayla rujunuzun üzerinden geçerek pudraladığınız dudaklarınıza tekrar ruj uygulayın.