Toksinlerin vücuda zararlı etkileri!

 Toksinlerin zararlı etkileri vücudunuzda genellikle, yorgunluk, bitkinlik, kendini iyi hissetmeme, aşırı uyku ya da uykusuzluk, sinirlilik gibi ruhsal veya fiziksel sağlık sorunları olarak kendisini belli eder. Beslenme Danışmanı Dr.Gönül Ateşsaçan toksinler ile ilgili tüm bilmeniz gerekenleri anlatıyor… Toksinler en çok nerelerde birikir? Kan damarlarında biriken toksinler damar sertliği ve kalp damar tıkanıklıklarına neden olur. Atılmayan […]

  • 21PAYLAŞIM
  • 3416OKUMA

 Toksinlerin zararlı etkileri vücudunuzda genellikle, yorgunluk, bitkinlik, kendini iyi hissetmeme, aşırı uyku ya da uykusuzluk, sinirlilik gibi ruhsal veya fiziksel sağlık sorunları olarak kendisini belli eder.

Beslenme Danışmanı Dr.Gönül Ateşsaçan toksinler ile ilgili tüm bilmeniz gerekenleri anlatıyor…

Toksinler en çok nerelerde birikir?

Kan damarlarında biriken toksinler damar sertliği ve kalp damar tıkanıklıklarına neden olur.

Atılmayan toksinler vücudu ele geçiriyor!

Lenf bezlerinde biriken toksinler devamlı hastalık hali, sık enfeksiyon ve sık grip geçirmeye neden olur.

Lenf damarlarında birikiyor ise; fibromyalji, yaygın kas ağrıları ve devamlı yorgunluk hissine neden olur.

Bağ dokuda birikiyor ise; kronik hastalıklar, romatizma, eklem rahatsızlıkları, selülit sorunlarına yol açabilmektedir.

Toksinler arttığında; atılım yapılamaz, hücrelerde, hücre aralarında, dokularda, damarlarda, bağırsaklarda, eklemlerde depolanır. 

 De= arınmak, Toksin= zehir; Detoks zehirlerden arınmaktır. Vücudumuzdaki toksinleri atma yeri böbreklerden ( idrar yolu ile), karaciğerden ( barsaklar ve idrar yolu ile), akciğerlerden soluk alıp verme ile , barsaklar( dışkı ile) , deriden (terleme ile ) atarız.
Hastalıklardan kurtulmak ve sağlıklı bir yaşam, için tam bir arınma gerekmektedir.

Yataktan yorgun kalkıyor musunuz? Sürekli huzursuzluk mu var? Midenizde sıklıkla şikayet hissediyor musunuz? O halde detoksa ihtiyacınız olabilir…

 Fazla kahve çay içmek, katkılı gıdalar, genetiğiyle oynanmış gıdalar, baharatlar, ak şeker, yağlı gıdalar, kilonun yüksek olması ( beden kitle indexinin yüksekliği, bel kalça oranının yüksekliği, yağ oranının yüksekliği) , fazlaca sigara, alkol tüketimi, klorlu su, ağır metaller ( kurşun , civa özellikle boyası dökülmüş binalar, amalgam diş dolguları , düşük kalitede makyaj malzemeleri) hepsi vücuttan atılmadığı taktirde birikme yapar.

Alkali su barsak detoksu sağlar. Barsaklar için detoks yemeği yenebilir, karaciğer için özel detoks çayı içilebilir.