Pratik güzellik önerileri

Pratik güzellik önerileri ile çok fazla zaman harcamadan kusursuz, etkileyici bir görünüme kavuşabilirsin.

  • 29PAYLAŞIM
  • 4708OKUMA

Bembeyaz dişler

İnsanları etkilemenin en kolay yolu, güzel gülümsemekten geçiyor. Fakat gülümserken dişlerini kapatmak zorunda kalıyorsan bu söylediğimiz çok da geçerli değil. Dişlerinin gülüşünü engellemesine izin verme ve diş fırçanın üzerine biraz karbonat, tuz ve birkaç damla limon damlatarak hemen dişlerini fırçalamaya başla. Karbonat ve limon ikilisinin diş rengini nasıl açtığına inanamayacaksın.

Pürüzsüz bir cilt

Bebek gibi bir cilde sahip olmak aslında sandığın kadar zor değil. Duş alırken vücudunu kese ya da banyo fırçasıyla ölü derilerden arındırmayı alışkanlık haline getir. Ardından yağsız bir nemlendirici ile bakım yapmayı unutma.

Bakımlı ayaklar

Cildin kadar ayaklarının da şımarmaya hakkı var. Günlük bakım rutinine ayak bakım seanslarını eklemeyi ihmal etme. Bunun için, önce ayaklarını birkaç dakika soğuk suyla yıka, ardından kurula ve yoğun bir nemlendirici uygula. Böylece kan dolaşımın hızlanmış olacak.

Diz ve dirsek bakımı

Diz ve dirseklerdeki koyu lekeleri engellemek için, limonu ortadan ikiye keserek diz ve dirseklerini ovala. Limonun içindeki asitler, diz ve dirseğindeki koyu leke görünümünü hafifletir.

Yorgun gözler

Kim gününü yorgun ve şiş gözlerle geçirmek ister ki? Pratik güzellik önerileri ile gözlerinin dinlendirerek rahatlatabilirsin. Yapman gereken tek şey; bir pamuğu ılık çayla ıslatıp gözlerine hafifçe uygulaman yeterli olacak. Dilersen soğuk çay poşetleri de kullanabilirsin.

Gözenekler açılsın

Tıkanan gözeneklerini buharla temizleyebilirsin. Kaynar suyun içine ikişer damla nane ve lavanta yağı damlat. Başını bir örtüyle örterek, buharı 10 dakika kadar yüzünüze tut. Sonra yüzüne peeling uygula ve bol soğuk su ile durula. işte hepsi bu!

Parlak saçlar

Pratik güzellik önerileri ile parlak saçlara sahip olabilirsin. Dört ölçek sodayı bir ölçek sirkeyle karıştır. Saçını ıslatıp, karışımı uygula ve 10 dakika kadar beklet. Bol su ile duruladıktan sonra istediğin canlı saçlara kavuşmuş olacaksın.

Uzun kirpikler

Ok gibi uzun kirpikler her kadının hayali. Uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak istiyorsan, kirpiklerinin ucuna birkaç damla vazelin uygula ve hafifçe tara. Pratik güzellik önerileri ile sadece kirpiklerin değil bakışların da canlanacak.

Nemli kaşlar

Yoğun bir göz kremini kaşlarına uygulayarak kepeğe benzeyen o beyaz zerreciklerden kurtulabilirsin.