Kışın dudak bakımı için 3 pratik öneri

Kış aylarında yapacağın dudak bakımı ile sağlıklı ve pürüzsüz dudaklara kavuşabilirsin.

  • 30PAYLAŞIM
  • 4942OKUMA

Kış aylarında yapacağın dudak bakımı ile sağlıklı ve pürüzsüz dudaklara kavuşabilirsin.

Soğuk hava, dudaklarımızın hızla kurumasına ve yaşlanmasına sebep olur. Özellikle kış aylarında dudak yalama alışkanlığı, kozmetik ürünlerinin dudaklara temas etmesi sonucu dudakların tahriş olması kaçınılmaz oluyor.

Kışın dudak bakımı için;

Nem detoksu

Dudaklarında kuruluk hissettiğin zaman vakit kaybetmeden nemlendirici uygulamalısın. Çantanda kolayca taşıyabileceğin bir dudak nemlendiricisi her an yanında olmalı. Yaz kış demeden kullandığın ürünlerin içeriğinde güneş koruyucu olmasına da dikkat etmelisin.

Peeling

Kışın etkili bir dudak bakım için, sabah ve akşam dudaklarını yumuşak bir fırçayla ovmalısın. Böylece günde iki kez yüzeysel dudak peelingi uygulamış olacaksın. Ayrıca bir çay kaşığı balı aynı miktarda zeytinyağı ve iki çay kaşığı esmer şeker ile karıştır. Hamur kıvamına gelince dudaklarınla hafif hareketle uygula ve durula. Bu dudak peelingi çatlayan dudaklarını hızlı ve etkili bir şekilde onaracak.

Alerjiye dikkat

Dudaklarına ruj sürdükten sonra kaşıntı, kızarıklık gibi şikayetlerin varsa, ruj içeriğindeki maddeye karşı alerjin olabilir. Bu durumda hemen bir uzmana başvurmalısın.

Kış aylarında sağlıklı bir cilt görünümü için öneriler

Kış aylarında oluşan cilt kuruluğunu önlemek istiyorsan, modavemoda.com editörlerinin önerilerini dikkate alabilirsin.

6384

En iyi 10 dudak balmı

Soğuk havalarda kurumuş ve çatlamış dudaklar en büyük kabusumuz. Yanında taşıyacağın eğlenceli tasarımları ile sevimli dudak balmları ise tam bir kurtarıcı. Senin için en iyi dudak balmlarını listeled

6101

Kış depresyonu nasıl geçer?

Kış mevsimi yaklaşırken bedenin ve ruhun soğuyan havaya adapte olmakta zorlanabilir. Bu durum da kış depresyonunu tetikleyebilir.

4179

Kışın kilo almamak için ne yapmalı?

Havalar soğumaya başlayınca hareketsiz günler de başlıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz oluyor. Vücut direncinin azaldığı kış aylarında yeterli ve dengeli beslenerek kilo almanın önüne geçebilirsin.

4886