Beyaz tenliler için makyaj önerileri

Ten rengine uygun makyaj yaparsan, çarpıcı ve benzersiz bir görünüm yakalayabilirsin.

  • 98PAYLAŞIM
  • 16440OKUMA

Bu yaz, beyaz ten her zamankinden çok daha moda. Doğal makyaj trendinin yükselmesiyle birlikte beyaz ten yeni sezonda çok daha ön planda olacak.

Beyaz tenliler için makyaj önerileri:

Güneş koruyucu şart

Beyaz tenliler için güneş çok daha fazla risk içeriyor. Teninde güneş lekelerinin ve ince çizgilerin belirgin olmasını istemiyorsan, makyaj öncesi en az 30 faktörlü güneş koruyucu kullanmalısın. Böylelikle güneşin cildine kalıcı hasar vermesini önleyebilirsin.

Fondöten seçimi

Cildinde kızarıklıkları önlemek için likit fondöten tercih etmelisin. Koyu renklerden olabildiğince uzak durarak porselen renklerine yönelebilirsin.

Ten rengine göre nude ruj seçimi

Koyu halkalar

Beyaz tenlilerin ciltleri genelde daha incedir.Bu durum da göz altındaki kan dolaşımının daha belirgin olmasına neden olur. Göz altına ışığı yansıtan bir kapatıcıyı ters üçgen şeklinde uygulayarak koyu halkalarından kurtulabilirsin.

Pastel tonları

Göz çevreni karartacak koyu tonlardan olabildiğince uzak durmalısın. Bunun yerine pastel tonlarını tercih edebilirsin. Pembeler, yumuşak mercanlar, bronz ve altın tonları tam sana göre…

Işıltısız olmaz

Beyaz bir tene sahipsen kontur uygulaması yerine strobing uygulamasını tercih edebilirsin. Aydınlatıcıyı yüzünde burun, şakaklar, kaş kemiği gibi yüksek noktalara uygulayabilirsin. Böylece yüzüne ışıltı kazandırmış olursun.

Ten rengine göre bronzer seçimi

Son zamanlarda bronzerlar makyaj çantasının en güçlü adaylarından biri oldu. Hem kontur tekniğinde hem de teni daha sıcak göstermesi nedeniyle en gerekli makyaj malzemeleri arasında yerini aldı.

21560

Cadılar Bayramı makyaj önerileri

Cadılar Bayramı makyajın yoksa hala belli değil mi? Ülkemizde yeni yeni konsept parti havasında kutlanmaya başlayan Cadılar Bayramı makyaj önerilerini senin için listeledik.

10297

Yılbaşı makyajı nasıl yapılır?

İster evde ister dışarıda yılbaşı gecesinde mükemmel görünmek istiyorsan, yılbaşı makyajı adımlarını uygulayabilirsin.

4690

Sevgililer Günü’ne özel saç ve makyaj önerileri

14 Şubat Sevgililer Günü; en güzel duyguların paylaşıldığı, söyleyemediklerin bir kağıda döküldüğü, kapına ansızın gelen çiçeğin arkasındaki sır perdesinin çözüldüğü, evlenme tekliflerinin zirveye ula

26121