Makyaj tekniklerinde son trend: Draping makyaj

Draping makyaj adeta 70’lerin makyaj modasına gönderme yapıyor. Geçmişte kullanılan bu makyaj tekniği güncellenerek tekrar günümüze uyarlanıyor.

  • 25PAYLAŞIM
  • 4053OKUMA

“Doğal güzelliğe geri dönüş” modası kaçınılmaz oldu, durum böyle olunca doğallıktan yana olanlar ve doğal tonları sevenlerin imdadına draping makyaj yetişti. Son birkaç sezonun en trend makyaj akımı, kontürleme tekniğini bile geride bıraktı.

Draping makyajı kontürleme tekniğinden ayıran en önemli özellik ise, bronzer yerine ana malzeme olarak allıklar kullanılıyor.

Bu teknikte, pembe ve şeftali tonlarında allıklarla yüzünü gölgelendirip aydınlatıyorsun. Bir allık fırçası ile bu görünümü kolaylıkla yakalayabilirsin. Şakakların altına ve elmacık kemiklerinin altına allık uyguladıktan sonra, birkaç ton açık başka bir allıkla da elmacık kemiklerinin üzerini aydınlatabilirsin. Bu uygulamayla hem naturel hem de aydınlık bir ten makyajı yapmış olacaksın.

Şeftali ve pembe allıkların hakimiyeti olan bu makyajı uygularken tabii ki dikkat etmen gereken teknikler var. Bu teknikte amacın yanaklarını ön plana çıkarmak olmalı. Hafif bir göz makyajı ve nude rengi dudaklarla draping makyajı kolaylıkla yakalayabilirsin.

Non-Touring makyaj tekniği

Kontur tekniği, strobing derken makyaj trendlerine bir yenisi eklendi ve non-touring bu iki makyaj tekniğini bir araya getirdi.

28494

3 adımda minimalist makyaj

Her geçen gün hayatımıza hakim olan minimalizm akımı makyaj tekniklerini de ele geçiriyor. Minimalist makyaj tekniği ile az ürün kullanarak doğal ve günlük makyajını tamamlayabilirsin.

6346

Burnu küçük gösteren makyaj teknikleri

Burnunu olduğundan daha küçük göstermek istiyorsan bu makyaj tekniklerini deneyebilirsin.

13941

Mat makyaj teknikleri

Günlük makyajında mat makyajı tercih ediyorsan, bu önerileri mutlaka dikkate almalısın.

18316