Kleopatra’nın 6 güzellik sırrı

Güzelliği ve zekası ile kralları kendine aşık eden efsane kraliçe Kleopatra’nın doğal bakım sırları günümüzde tekrar revaçta. Güzelliği dillere destan olan Kleopatra’dan hala öğreneceğimiz çok şey var.

  • 34PAYLAŞIM
  • 5565OKUMA

Tarihteki en zeki ve güzel kadınlar arasında yer alan Kleopatra’nın 6 güzellik sırrı:

Süt banyosu

Yüzyıllar önce Kleopatra’nın uyguladığı güzellik banyosunu sen de günümüzdeki imkanlarla deneyebilirsin. Bu muhteşem banyoyu hazırlamak için, 3 bardak sütü (herhangi bir tür süt kullanabilirsin) yarım bardak bal ve 5 yemek kaşığı badem yağı ile iyice karıştır. Daha sonra hazırladığın banyo suyuna bu karışımı ekle ve güzellik banyosunun tadını çıkar.

Deniz tuzu

Cildindeki ölü deriyi temizlemek ve toksinlerden arındırmak istiyorsan, deniz tuzunu mutlaka denemelisin. Kleopatra da güzellik banyosundan sonra tüm vücudunu deniz tuzu ile ovarak cildinin daha taze, yumuşak ve canlı gözükmesini sağlarmış. Bizden söylemesi…

Gül suyu kullan

Cildi besleyen ve nemlendiren gül suyu Kleopatra’nın da favori bakım ürünlerinden biriymiş. Sen de gül suyunu cildine pamuk yardımı ile uygulayabilirsin. Böylelikle cildinin tazeliğini korumuş olursun.

Üzümlü cilt maskesi

Yaz boyunca fazla güneşlenip çok brozlaştıysan üzümlü cilt maskesi tam sana göre. Maskeyi hazırlamak için, bir avuç yeşil üzümü püre haline getir ve üzerine iki kaşık bal ekle. Daha önce temizlediğin yüzüne uygula ve 15 dakika kadar beklet. Düzenli uyguladığında Kleopatra’nın cildi gibi parlak görünen bir cilde sahip olabilirsin.

Elma sirkesi

Bugün kan dolaşımını artırdığını ve cildin pH dengesini sağlamaya yardımcı olduğunu bildiğimiz elma sirkesi, o yıllarda yüz temizlerken kullanılıyormuş. Kleopatra’nın yüz temizleme suyunu hazırlamak ise çok kolay. Büyük bir kabı ılık suyla doldur ve içerisine 1/4 bardak elma sirkesi ekle. Bu suyla yüzünü birkaç defa duruladıktan sonra kendiliğinden kurumasını bekle. Bu tarifi temiz cilde uygulamalısın.

Bal maskesi

Bugüne kadar denemediğin güzellik maskesi kalmadıysa bir de bal maskesi denemeni öneririz. Çünkü Kleopatra dillere destan güzelliğini düzenli uyguladığı bal maskelerine borçluymuş.

Ünlülerin genç kalma sırları

Ünlülerin genç kalma sırlarını ve güzellik yöntemlerini senin için derledik.

8225

Uykuda güzelleşmenin 8 sırrı

Uykuda güzelleşmeye ne dersin? Cildin gece gündüz demeden yenilenmeye, kırışıklarla savaşmaya ve hatta cildini koruyan kolajen ve elastin dokular oluşmaya devam ediyor.

4547

Doğal görünümlü makyajın tüyoları

Doğal görünümlü makyajın tüyoları, Makyajınızı doğru şekilde uygularsanız kusursuz bir cilde ka

4459