Kış geceleri için sağlıklı beslenme önerileri

Kışın günlerin kısalması ve gecelerin uzamasıyla birlikte gece beslenmesi de önemli bir boyut kazanıyor. Kış geceleri için sağlıklı beslenme önerilerini senin için listeledik.

  • 23PAYLAŞIM
  • 3815OKUMA

Uzun kış gecelerinde evde geçirilen vakit artıyor ve televizyon karşısında geçirdiğini saatlerde bir şeyler yeme ihtiyacı doğuyor.

Kış aylarının sağlıklı ve huzurlu geçmesi için sağlıklı beslenmeli, akşam saatlerinde beslenmeni iyi yönetmeli ve yemek yemekten keyif alarak vücudunu sağlıklı tutmalısın.

Kış geceleri için sağlıklı beslenme önerileri:

Gece evinde dinlenme saatlerine geçtiğinde yudum yudum olacak şekilde su tüketmeli, hazırladığın atıştırmalıkları yavaş yemeye ve lezzete odaklanmaya çalışmalısın. Atıştırmalıkların karbonhidrat, protein, yağ açısından da dengeli olmalı. Tek yönlü ve aynı yiyecek grubundan bol miktarda tüketmekten kaçınmalısın.

Sağlıklı gece atıştırmaları:

Meyve + fındık
Meyve + ceviz
Ceviz + leblebi + meyve
Ceviz + kuru meyve + taze meyve
Badem + taze meyve + kuru meyve
Süt + yulaf ezmesi + meyve
Süt + yulaf ezmesi + ceviz + meyve
Yoğurt + maydanoz + leblebi + meyve
Leblebi + ayran + meyve

Aynı zamandan geceleri havuç, marul, turp vb. sebzeleri çiğ olarak tüketmen hem iştahını kontrol altına alır, hem de bağışıklık sistemini güçlendirir.

Göz sağlığını korumanın 4 yolu

Göz sağlığını korumanın en kolay yolu, sağlıklı beslenmekten geçiyor. Araştırmalar,sağlıklı beslenmenin gözleri birçok hastalığa karşı koruduğunu ve bazı hastalıkların ilerlemesini yavaşlattığını beli

39165

Bağırsakları temizleyen yiyecekler

Sağlıklı bir vücut için bağırsak sisteminin düzenli olarak temizlenmesi büyük önem taşıyor.

6164

Depresyonu tetikleyen 5 yiyecek

Depresyon tedavisinde belirli gıdalardan kaçınmak ve daha önce kullanılmayan besinleri diyete eklemek, hastaların rahatlamasına yardımcı olur. Aynı zamanda vücudun kendisini onarma kapasitesini artır

6209

Kış aylarında sağlıklı bir cilt görünümü için öneriler

Kış aylarında oluşan cilt kuruluğunu önlemek istiyorsan, modavemoda.com editörlerinin önerilerini dikkate alabilirsin.

6538