Kış aylarında saç bakımı için 7 altın öneri

Kış aylarında yapılan saç bakımı güzel gözükmenin ilk kuralı. Dışarısı gerçekten soğuk ve bunun da saçlarımızı etkilememesi imkansız değil mi?

  • 26PAYLAŞIM
  • 4253OKUMA

Kış aylarında yapılan saç bakımı güzel gözükmenin ilk kuralı. Dışarısı gerçekten soğuk ve bunun da saçlarımızı etkilememesi imkansız değil mi?

Soğuk, kar ve yağmurlu havalar hem saçların sağlıklı yapısını bozuyor hem de daha fazla saç bakımı gerektiriyor.

Kışın saç derisinde oluşan ani değişimler yüzünden birçok kadın mutsuz oluyor ve maalesef sadece şampuanı değiştirmek bunun için yeterli olmuyor.

Soğuk havaların saçına zarar vermesini önlemek için aşağıdaki saç bakım yöntemlerini uygulayabilir, kış aylarında da saçlarının mükemmel görünmesini sağlayabilirsin.

Nem dengesi önemli

Saçını çok sık yıkamak, nemini yitirmesine ve kuruyarak zamanla yıpranmasına neden olur. Bu nedenle daha uzun aralıklarla saçını yıkamalısın. Yağlı saçlar 2-3 günde bir, kuru saçlar 4-5 günde bir saçlarını yıkayabilir. Yıkama sıklığı kadar suyun sıcaklığı da önemli. Hem vücut hem de saç sağlığın için her zaman ılık su ile duş almalısın. Ayrıca haftada bir uygulayacağın saç maskeleri ile saçlarına nem detoksu yapabilirsin.

Sülfat içeren ürünlerden uzak dur!

Şampuanların bol bol köpürmesini sağlayan sülfat, saçlarının doğal yağ dengesini bozuyor. Sülfatsız şampuan tercih ederek saçının kuruyup kepeklenmesini engelleyebilirsin.

Isıdan koru

Kış aylarında hasta olmamak için tabii ki ıslak saçla sokağa çıkmamalısın. Ancak saçlarını çok fazla ısıya da maruz bırakmamalısın. Kurutma işleminden önce mutlaka koruyucu bakım yağı kullanmalı ve fön makinesini en düşük devirde çalıştırarak saçlarını uzaktan kurutmalısın.

Özgür bırak

Saçlarını sıkı sıkı toplamak ve uzun saatler boyunca o şekilde bırakmak saçlarını yıpranmasına ve kırılmasına yol açar. Bırak saçların özgür kalsın!

Doğru tarağı kullan

Doğru tarağı kullanırsan, saçlarının oksijen almasını ve daha sağlıklı uzamasını sağlarsın. Sentetik taraklardan uzak durmalı, uzun – kısa kıllardan oluşan topsuz uçlu fırçalar tercih etmelisin.

Saç dökülmelerine dikkat

Kış mevsiminde saçların daha fazla dökülebilir. Saçlarının dökülmesini önleyebilmek için nem dengesini sağlamalı ve olumsuz hava şartlarından koruyacak ürünler kullanmaya özen göstermelisin.

Doğal yağlar imdadına yetişir

Saçlarının doğal parlaklığına kavuşması ve yumuşaması için bakım yağlarından yardım alabilirsin. Bakım yağlarını nemli saçına kökten uca uygulamalı ve en az 30 dakika saçında bekletmelisin.

Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

28308

Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

100380

Saç kremi ile denemen gereken 6 şey!

Saçlarına saç kremi uygulasan da bir faydası olmuyor mu? İşte saç kreminin 6 doğru ve farklı kullanımı!

40894

Kış aylarında sağlıklı bir cilt görünümü için öneriler

Kış aylarında oluşan cilt kuruluğunu önlemek istiyorsan, modavemoda.com editörlerinin önerilerini dikkate alabilirsin.

6472