Işıl Işıl Bir Cilt İçin Yeni Kurtarıcımız Gı Diyet

IŞIL IŞIL BİR CİLT İÇİN YENİ KURTARICIMIZ GI DİYET - Soğukları arkamızda bıraksak da, ani mevsim değişiklikleri cilt için en büyük tehlikelerden birini..

  • 27PAYLAŞIM
  • 4414OKUMA

Soğukları arkamızda bıraksak da, ani mevsim değişiklikleri cilt için en büyük tehlikelerden birini oluşturuyor.

Duygu değişimleri, stres, uykusuzluk, sigara, güneş ışığı yemek alışkanlıkları hatta çalışma temposu bile cildimiz için bir hayli etkili. Peki ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için neler yapmalıyız? Kelly Brook ve Frieda Pinto gibi isimlerle çalışan dermatologlar, bu sorunun cevabını bizim için yanıtladı: Sırrı, GI diyet.

Nedir bu GI diyet, dediğinizi duyar gibiyiz. Tüm dünyada dermatologların bir numaralı önerisi Glisemik indeks diyeti, şekerli gıdaları hayatınızdan çıkarmayı hedefliyor. British Journal of Dermatology dergisinde görevli Dr. Stefanie Williams, nişastalı, tahıl bazlı gıdalardan şiddetle uzak durmanızı öneriyor. (Esmer şekilde sunulan veya kepekli ürünler dahil). Williams, bunun yerine kuzu, tavuk, balık, tofu ve bakliyata yönelinmesi gerektiğini, bol bol sebze ve meyve tüketilmesi gerektiğini vurguluyor. Ünlü dermatolog, günlük tüketilen yiyeceklerinin önemini vurgularken, uygulanan diyetlerin cilt için sabotaj etkisine dikkat çekiyor.

Cildimize iyi gelen temel yiyecekler ise şöyle sıralanıyor:

Badem, ceviz, avokado, balık yağı, yumurta, domates, havuç, balık yağı, istiridye, proteinli gıdalar, yeşil çay, somon…

Dermatologların, tüketilmemesi gerekenler listesi ise bir hayli kalabalık:

Aşırı baharatlı yiyecekler, soğuk ve sıcak kahveler (özellikle şekerli olanları), alkollü içecekler, karbonhidratlı gıdalar, kızarmış yiyecekler, çok tuzlu yiyecekler…

Bunun dışında, hayat tarzınız, yeme içme saatiniz de cildiniz için öneme sahip. Uzmanlar, proteinli gıdalar başlığı altında aşırı miktarda et tüketilmesinin de cilde çok yararı olmayacağı kanısında. Aşırı tuzlu yiyecekler ve tatlılar “kaçınılması gereken besinler” olarak kategorize ediliyor.

Ayrıca, akşam 7’den sonra yemek yenmesinin cildi negatif etkilediği vurgulanırken, yaşlanma karşıtı hormonların serbest bırakılmasını engellediği belirtiliyor.

Kaynak: kadincaozel.com

KAYNAK : https://yenikadin.com/isil-isil-bir-cilt-icin-yeni-kurtaricimiz-gi-diyet-8244069-haberi/

Bir haftada karın yağlarından kurtulmanın yolları

Bahar aylarına yaklaştığımız şu günlerde hem kadınlar hem erkekler bel bölgelerinde biriken fazla yağları yok edebilmek için yeni yollar arıyor. Düzenli egzersiz ve iyi bir diyet bunun için anahtar ön

6013

Beyaz çay ile zayıflama yolları

"Gençlik aşısı" olarak bilinen beyaz çay, bildiğimiz tüm çay çeşitlerini hafızalardan sildi süpürdü, bizi derinden etkiledi.

9632

Her Öğünden 100 Kalori Azaltmanın 15 Yolu

Günde 300 kalori azaltmak haftada 2100 kalori azaltmak demektir. Bu da fark etmeden ayda 1 kilogram kaybetmek..

6776

Sağlıklı beslenerek 1 ayda 4 kilo

Yaz mevsimi yaklaştıkça kışın alınan kiloları verme derdi de başlıyor. Bu dönemde birçok diyet programı, hızlı kilo vermeyi vaat ediyor. Ancak dikkat edilmesi gereken, sağlıklı kilo vermenin yollarını

39382