Hızlı kilo vermek için saat başı yapılacaklar

Kilo vermek sadece egzersiz ya da diyet yapmaktan ibaret değil. Gün içerisinde geçirdiğin her saat hedeflediğin kiloya ulaşma imkanı verir.

  • 175PAYLAŞIM
  • 29295OKUMA

Eğer hızlı zayıflamaya ve hedeflediğin kiloya bir an önce ulaşma konusunda ısrarlıysan, işte saat başı yapacaklarının listesi…

06:00:Sabah erken saatlerde uyanarak bir bardak su içmen hem doygunluk hisssi yaratır hem bağırsıklarını çalıştırır hem de midendeki şişkinliği engeller. Ardından az miktarda protein ve karbonhidrat içeren küçük bir atıştırmalık tüketebilirsin. Atıştırmalığın yarım muz ve birkaç bademden oluşabilir. Sabah erken saatlerde bir şeyler atıştırmak metabolizmanı hızla harekete geçirir. Ardından egzersize başlayabilirsin. Sabah yapılan egzersizler, gün içindeki diğer saatlerde yapılandan çok daha fazla işe yarar. Aynı zamanda metabolizmanı hızlandırarak gün içinde daha fazla kalori yakmanı sağlar.

07:00: Duşa gir ve güzel bir kahvaltı yap. Kahvaltının hem protein hem de lif içermesine özen göstermelisin. Sabah saatlerinde sağlıklı karbonhidratlar da tüketebilirsin. Çünkü gün içerisinde bunları yakmak için bolca vaktin olacak.

08:00: Öğlen yemek üzere yemeğini hazırlayabilirsin.

09:00: İşe gittiğinde ilk işin, gün boyu yanından ayırmayacağın su şişeni doldurmak olsun. Su içmek açlık hissetmeni engelleyecek.

10:00: Kısa bir mola vererek 150 kaloriyi geçmeyecek atıştırmalıklar tüketebilirsin.

11:00: Bu saate kadar ne yediğini ve ne kadar egzersiz yaptığını bir yere not etmelisin. Böylelikle gün boyunca kaç kalori daha alman gerektiğini rahatlıkla hesaplayabilirsin.

12:00: Öğle arasında kısa da olsa mutlaka yürüyüş yapmalısın. Hatta iş yerinde duran hafif ağırlıklarla küçük bir egzersiz de yapabilirsin.

13:00: Evde hazırladığın sağlıklı öğle yemeğini yiyebilirsin. Öğle yemeğin bol lif, protein, taze sebze ve tahıl içermeli.

14:00: İş yerinde uzun süren telefon görüşmelerini yürüyüş için değerlendirebilirsin. Yürürken telefonla konuşmak kalori yakmanı kolaylaştırır.

15:00: 150 kalorilik bir atıştırmalık ya da aynı kaloride bir tatlı tüketebilirsin. Bu atıştırmalık akşam yemeğine kadar sana gerekli olan enerjiyi sağlayacak.

16:00: Bir fincan yeşil çay tüketebilirsin. Yeşil çay iştahını bastırır ve metabolizmanı hızlandırır.

17:00: İş çıkışı eve yürüyerek gidebilirsin. Açık havada yürümen hem stresini azaltır hem de kalori yakmana yardımcı olur.

18:00: Düşük kalorili bir akşam yemeği hazırlamalısın. Sebze, az yağlı protein ve tahıl ürünleri mutlaka akşam yemeğinde olmalı. Akşam yemeğinin 300 kaloriyi geçmemesine özen göstermelisin.

19:00: İki dakikalık bacak ve kalça egzersizleri yaparken dişlerini fırçalayabilirsin. Akşam geç saatte atıştırma isteğini bastırmak için nane kokusundan faydalanabilirsin.

20:00: Eğer televizyonun karşısında uzanmak istiyorsan, reklam aralarında karnını, bacaklarını ve kollarını esnetme hareketleri yapabilirsin.

21:00: Pijamalarını giyerek uykusuzluğunu gidermek için hafif yoga hareketleri yapabilirsin.

22:00: Artık uyumaya çalışmalısın. Yeterli uyku aldığında kilo vermen de hızlanır.

Beyaz çay ile zayıflama yolları

"Gençlik aşısı" olarak bilinen beyaz çay, bildiğimiz tüm çay çeşitlerini hafızalardan sildi süpürdü, bizi derinden etkiledi.

9695

Kışın kilo almamak için ne yapmalı?

Havalar soğumaya başlayınca hareketsiz günler de başlıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz oluyor. Vücut direncinin azaldığı kış aylarında yeterli ve dengeli beslenerek kilo almanın önüne geçebilirsin.

4956

Evde kolay zayıflamanın 10 yolu

Yaz mevsimi yaklaşınca hızlı ve kolay zayıflamanın yollarını arıyoruz. Yaş ilerledikçe metabolizmanın hızı azalıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz hale geliyor.

19677

Bisikletle kilo vermenin 7 eğlenceli yolu

Bu güzel havalarda kilo vermek için spor salonuna kapanma; bisiklet sürerek hem güneşin hem de sağlıklı kilo vermenin keyfini çıkar.

15505