Güneşten korunmanın 5 yolu

Bir kayanın altında ya da bir mağarada yaşamıyorsan, bilmeslisin ki UV ışınları cildine saldırıyor. Şimdi kendini savunma zamanı.

  • 157PAYLAŞIM
  • 26348OKUMA

Katmanları arttır

Güneşten koruma uygulamasının en basit yolu: Kullandığın tüm ürünlere (nemlendirici, astar vb.) dahil edilmiş olduğundan emin ol. En az 30 SPF değer ara ve düzgün bir güneş kremi gibi özgürce uygula – daha azı mantıksız.

Cildin bebek gibiyse, Bebek Güneş Koruması kullan

Dermatologlar, hassas cildi olanlara çinko oksit gibi fiziksel (kimyasal değil) blokerlerle güneş kremi kullanmalarını önerirler. Bebek güneş kremi bunu uygulamanın ilk adımı olabilir.

Güneşten koruyan spreyleri sadece sıkma

Evet, onları püskürt, ancak o şekilde bırakma. Dermatologlara göre, insanlar spreyleri düzgün ovmazlar ve çizgili koruma ile kalırlar. İyi havalandırılan bir bölgede, cildinden bir santim uzak tutarak ve cildin parlayana kadar püskürtebilirsin. Ardından hepsini harmanlamak için ellerini kullanmalısın.

Güneşten koruyucu kıyafetler giy

Stil ikonu gibi görünmek zorunda değilsin: ancak koruyucu kıyafetler giymek güneş ışınlarını düşündüğünde gerçekten cazip görülebilir. En azından dört santim uzunluğunda olan bir kenar, insanların güneş kremi uygulamayı unuttuğu kafa derisini ve kulakların üst kısmını korur. Bu alanlar aynı zamanda birçok cilt kanserinin geliştiği yerlerdir.

Gözlükleri büyüt

İdeal çerçeveler gözlerinin çevresindeki cildi kaplayacak kadar büyüktür ve UV filtreli kutuplaşmış merceklere sahiptir. Yansıtıcı bir şeyden kaçın: Aynalar serin görünebilir, ancak UV ışınlarını yanaklarınıza sıçratırlar.

Cildi güneşten koruyan 5 besin

Yazın güneşin cilde yönelik zararlarından korunmanın önemi daha da artıyor. Cildini güneşin zararları etkilerinden korumak için tabii ki güneş kremi kullanmalısın. Ancak bazı besinler de güneşin zarar

28994

Göz çevresine güneş kremi uygulamalı mısınız?

Güneş koruyucu kremleri göz çevremize sürmek sıklıkla yaptığımız bir şey değil. Fakat Duke Üniversitesi  Göz ve Yüz cerrahisi bölüm başkanı Julie Woodward, göz çevresindeki derinin yüzde çok az bir ye

3448

Güneş koruyucu seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yaz tatilinin kapıya dayandığı şu günlerde yavaş yavaş hazırlık çalışmaları da başlıyor. Mayo, bikini, havlu gibi eşyalar plaj çantalarındaki yerini alırken, güneş koruyucular önemli ayrıntıların başı

4771