Güneşle ilk buluşmada dikkat etmen gerekenler

Yaz mevsiminin en hassas noktası; güneşin zararlı etkilerine karşı korunmak. Özellikle güneşle ilk buluşmada yüksek koruyucu güneş kremleriyle bu zararlı etkilere karşı kalkan oluşturman gerekiyor.

  • 106PAYLAŞIM
  • 17777OKUMA

Yüksek koruma: 50+

Muhtemelen şu günlerde güneşle ilk buluşmana hazırlanıyorsun. İlk güneşlenmende güneş kreminin faktörünü yüksek tutmak, yaz boyunca rahat etmen için çok önemli. Özellikle beyaz tenliysen, cildin çillenme ve lekelenmeye meyilliyse, koruma faktörünü yaz boyunca 50’nin altına düşürmemende fayda var.

Orta koruma: 30+

Güneşle birkaç randevunun ardından hafif bir bronzluğa kavuştuysan güneşlenmene 30 koruma faktörlü kremlerle devam edebilirsin. Eğer kumral tenliysen güneş banyona 30 koruma faktörüyle başlamanda da bir sakınca yok.

Düşük koruma: 25+

Sahip olduğun bronzluğu korumak için 25 ve altında koruma faktörlü güneş kremleri kullanabilirsin. Günlük bakımda ise en az 15 faktörlü SPF koruyucu kullandığında, zararlı UVB ışınlarını yaklaşık yüzde 90 oranında engellemiş olursun.

Güneş sonrası 5 bakım önerisi

Haziran ayının gelmesiyle birlikte tatil sezonu da açıldı. Tatil kaçamaklarına başlamadan önce güneş sonrası bakım önerilerine göz atabilirsin. Böylelikle güneşin cildine vereceği zararları azaltabili

29470

En iyi 10 güneş kremi

İçimizi kıpır kıpır yapan güneşin zararlı etkilerinden korunmak için mutlaka güneş kremi kullanmak gerekiyor.

23405

Güneş koruyucu seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yaz tatilinin kapıya dayandığı şu günlerde yavaş yavaş hazırlık çalışmaları da başlıyor. Mayo, bikini, havlu gibi eşyalar plaj çantalarındaki yerini alırken, güneş koruyucular önemli ayrıntıların başı

5380