Güneş sonrası 5 bakım önerisi

Haziran ayının gelmesiyle birlikte tatil sezonu da açıldı. Tatil kaçamaklarına başlamadan önce güneş sonrası bakım önerilerine göz atabilirsin. Böylelikle güneşin cildine vereceği zararları azaltabilir, sağlıklı ve kalıcı bronzluğa sahip olabilirsin.

  • 177PAYLAŞIM
  • 29582OKUMA

Soyulmaları önle

Güneşlenme sonrası soyulmaları önlemek için düzenli aralıklarla peeling uygulayabilirsin. Vücudundaki ölü derileri peeling ile giderebilir, bronzlaşırken cildinin leke leke görünmesini de engelleyebilirsin.

C vitamini oranını yükselt

Cildinin uzun süre güneşe maruz kalması, vücudunun daha hızlı yaşlanmasına sebep olur. Bu nedenle C vitamini serumlarını kullanabilirsin. Düzenli olarak kullanacağın C vitamini serumları, güneşin cildine vereceği yaşlanma etkilerini de azaltır.

Yağlı ciltler

Eğer yağlı bir cilde sahipsen, sıklıkla güneş koruyucu kullanmalısın. Çünkü cildindeki doğal yağlanma, güneş ışınlarını daha hızlı almana sebep olur ve güneşten daha çok etkilenirsin.

Soğuk duş al

Güneş altında geçirilen uzun saatlerden sonra soğuk duş gibisi yoktur. Soğuk duş, güneşe maruz kaldıktan sonra cildinin soyulmasını ve kurumasını önler.

Nemlendirici kullan

Güneş sonrası hassaslaşan cildine uygulayacağın nemlendirici ile güneşin yakıcı etkilerini hızlı şekilde azaltabilirsin. Bu nedenle tatilde vücudunu sık sık nemlendirmeyi alışkanlık haline getirmelisin.

Ev yapımı güneş sonrası toniği

Güneşle ilk buluşmada dikkat etmen gerekenler

Yaz mevsiminin en hassas noktası; güneşin zararlı etkilerine karşı korunmak. Özellikle güneşle ilk buluşmada yüksek koruyucu güneş kremleriyle bu zararlı etkilere karşı kalkan oluşturman gerekiyor.

17871

Hassas ciltler için 6 bakım önerisi

Soğuğa ve sıcağa karşı aşırı duyarlı, çabuk kızaran hassas bir cilde sahipsen, bu sorunları nötralize edecek bakım önerilerine ihtiyacın var.

37261

Yaşlanma karşıtı cilt bakım önerileri

Sonsuza dek genç kalmamız tabii ki mümkün değil. Ancak yaşlanma karşıtı cilt bakım önerileri ile olduğundan daha genç görünebilirsin.

6493