Fotoğraflarda güzel çıkmanın 10 yolu

Fotojenik olmanın öğrenilmesi, tamamen hakim olunabilecek bir yetenek. İşte her seferinde fotoğraflarda güzel çıkmanı sağlayacak en sevdiğimiz ipuçlarından bazıları...

  • 28PAYLAŞIM
  • 4648OKUMA

Fotoğrafçılara göre, bazı insanlar fotojenik bir yüze sahipler… Fakat fotojeniklik aslında doğuştan gelen bir yetenek değil. Fotoğraflarda güzel görünmek biraz da senin elinde. Ama nasıl mı?

Kıyafetlerde renk kombinasyonu

Fotoğraflarda güzel görünmek için, kıyafetlerinde doğru renk kombinasyonu yaptığından emin ol. Çok desenli ve cesur baskılı kıyafetler yerine, cilt tonuna uyacak kıyafetler tercih etmelisin.

Saç modeli seçimi

Yüz ifadenin her zaman mükemmel çıkmasını istiyorsan, yüz hatlarına uygun saç modelini kullanmalısın. Ayrıca şekillendirici ürünler ve saç spreylerinden olabildiğince uzak durmalısın. Eminiz fotoğraflarda saçlarının yapay görünmesini istemezsin.

Dudakların rolü

Patlayan flaşların önünde ceset gibi çıkmayı kim ister ki? O halde hemen dudaklarını renklendir ve biraz da büzüştür!

Başkası olma kendin ol

Sosyal medyada takip ettiğin hesaplardaki fotoğrafları taklit etmeye çalışma. Hiçbir şey senin gerçek ve içten gülüşün kadar etkileyici olamaz. İçten gelen bir gülümseme mükemmel pozu yakalamana yetecek.

Duruş şekli

Poz verdiğin zaman kesinlikle dik durmalısın. Kambur durduğun her fotoğraf kötü görünmene sebep olabilir. Ayrıca başını 3/4 pozisyonuna getirerek kendine fotoğrafta derinlik kazandırabilirsin.

Boynun görünsün

Flaşh patlamadan yüzünü hafifçe öne uzatmayı unutma. Böylelikle hem yüzün daha ince görünecek, hem de varsa gıdının görünmesini engelleyecek.

Gözlerini dinlendir

Gözleri kapalı çıkan fotoğraflar, ne yaparsan yap tüm çabanın boşa gittiğini gösterir. Fotoğraf çekilmeden önce gözlerini kapalı tut ve flaşh patlayacağına yakın yavaşça aç. Böylelikle artık fotoğraflarda gözlerin kapalı olmayacak. Fotoğraflarda gözlerin kapalı değil ama kırmızı çıkıyorsa, fotoğraf çektirmeden önce hafif karanlık bir ışığa bakmaya çalış. Bu teknikle göz bebeklerin küçülecek ve fotoğrafta gözlerin kırmızı çıkmayacak.

Karın numarası

Fotoğraflarda güzel çıkmanın bir diğer yolu ise, gövdeni bir omzun önde diğeri objektiften uzak kalacak şekilde döndürmekten geçiyor. İlk pozda ceylan gibi göründüğünü fark edeceksin.

Doğru arka plan

Mükemmel bir arka plan fotoğraflarda güzel çıkmanı sağlar. Arka plandaki dekorasyon ve renklerin de uyumlu olmasına dikkat etmelisin.

Doğru ışığı bul

Fotoğrafların güzel çıkmasını istiyorsan doğru ışıktan faydalan. Gün batımı ve doğumu mükemmel fotoğraflar için en uygun saatler. Bu saatlerde ışık düşük olduğu için fotoğrafların çok daha güzel çıkacak.

Sosyal medyaya çocuğunun fotoğraflarını yüklemeden önce bilmen gerekenler

Yemek yerken, uyurken, ağlarken, gülerken, kızgınken… Ebeveynler artık çocuklarının neredeyse her anını fotoğraflayıp sosyal medyada paylaşıyor. Keyifle yapılan bu paylaşımlar bazen çocuklar için tehl

4631

Selfie makyajı nasıl yapılır?

Selfie'lerde ve etiketlendiğin fotoğraflarda güzel görünmek için kendine güven, doğru ışık ve açı çoğu zaman yetmez. Fotoğraflarda mükemmel görünmek istiyorsan, senin için hazırladığımız selfie makyaj

5047