Evde BB krem yapımı

Evde BB krem yapımı ile günlük makyaj malzemelerinden tasarruf edebilirsin.

  • 98PAYLAŞIM
  • 16419OKUMA

Doğal makyaj trendleri yükselişe geçince, BB kremler makyaj ürünlerimizin yıldızı oldu. Evde yapacağın BB kremi makyaj öncesi astar bazı olarak kullanabileceğin gibi günlük makyajın da rahatlıkla kullanabilirsin.

BB krem nedir?

BB kremi aslında renkli nemlendirici olarak düşünebilirsin. Günlük makyajında cildinin renk tonunu eşitlemek ve sivilcelerini kapatmak için illa ağır fondötenler ya da kapatıcılar kullanmak zorunda değilsin. BB krem ile cilt tonunu eşitleyebilir, nemlendirici özelliğinden faydalanabilir ve cildini güneş ışınlarından koruyabilirsin. Üstelik doğallığından ödün vermeden…

BB kremlerin üç etkili olanı fondöten, güneş koruyucu ve nemlendirici içerir. Beş etkili BB kremlerin ise güneş koruyucu, makyaj bazı, nemlendirici, fondöten ve pudra içerenleri de bulunuyor.

5 etkili BB krem yapımı:

– Cilt tonundan 2 ton koyu fondöten (Nemlendirici ile karıştırıldığında rengi daha açık olacaktır.)
– Cilt tipine uygun nemlendirici krem
– Makyaj bazı
– Toz transparan pudra
– Yüz için güneş koruyucu krem,

Hazırlanışı:

Üç çay kaşığı nemlendiriciye, 1 çay kaşığı makyaj bazı, 1 çay kaşığı güneş koruyucu krem, yarım çay kaşığı toz transparan pudrayı ekle ve birbirine karışmasını sağla. BB kremin rengi oluşmaya başladığında, istediğin tonu elde edene kadar fondöten ekleyebilirsin.

3 etkili BB krem yapımı:

– Cilt tonundan iki ton koyu fondöten
– Cilt tipine uygun nemlendirici
– Yüz için güneş koruyucu krem

Hazırlanışı:

Üç çay kaşığı nemlendiricinin içerisine 1 çay kaşığı güneş koruyucu krem ekle ve karıştır. BB kremin rengini belirlerken; açık ya da daha yoğun renk isteğine bağlı olarak azar azar fondöten ilave edebilirsin. Fondöteni eklerken az miktarda başlamalı ve istediğin tona ulaştığında karışımı tamamlamalısın.

Sen de BB kremini kendin yap! Yaz aylarında cildinde doğal ve taptaze bir görünüm oluşmasına izin ver.

6 adımda Instagram makyajı

Günlük hayatta kullanılması cesaret isteyen Instagram makyajını sen de korkusuzca uygula ve beğenilerin tadını çıkar!

25281

En sık yapılan 9 güzellik hatası

Günlük bakım rutininde yapılan güzellik hataları güzel görüneyim derken, daha yaşlı görünmene sebep olabilir.

12110

Non-Touring makyaj tekniği

Kontur tekniği, strobing derken makyaj trendlerine bir yenisi eklendi ve non-touring bu iki makyaj tekniğini bir araya getirdi.

28581

Ofis makyajı nasıl yapılır?

Sadece birkaç ürün kullanarak ofis makyajını yapabilir, işe giderken hem sade hem sağlıklı bir görünüm elde edebilirsin.

6573