Bisikletle kilo vermenin 7 eğlenceli yolu

Bu güzel havalarda kilo vermek için spor salonuna kapanma; bisiklet sürerek hem güneşin hem de sağlıklı kilo vermenin keyfini çıkar.

  • 93PAYLAŞIM
  • 15547OKUMA

Parkta ya da sahilde yapacağın keyifli bir bisiklet turu, sağlıklı kalmak ve güzel vakit geçirmek için en ideal alternatiflerden biri. Peki bisiklet keyfini katlamaya ve bu mükemmel egzersizi eğlenceye dönüştürmeye ne dersin?

Bisikletle havanın ve sporun keyfini çıkarmak için;

Günün erken saatlerini değerlendir: Spor yapmaya vakit bulamıyorsan, işe gitmeden önce 1 saat erken uyanıp bisikletle küçük bir gezintiye çıkabilirsin. İlk günlerde biraz zorlansan da, sabah saatlerinin sakinliği kendini harika ve enerjik hissetmeni sağlayacak.

Farklı güzergahlar dene: Özellikle hafta sonu yeni rotalarda yeni yerler keşfedebilirsin. Sahil, park, orman gibi hem ruhunu hem de bedenini besleyecek yerlerde bisiklet sürebilirsin.

Keyifli molalar vermeyi unutma: Kilo vermek amacıyla bisiklete biniyor olsan bile ara ara beğendiğin yerlerde mola vermelisin . Hareketle su kaybettiğin için bol bol sıvı almayı da unutma.

Bisiklet gezilerine sevdiklerini davet et: Yakın bir arkadaşınla bisiklet sürmek çok daha fazla keyif almanı sağlar. Ayrıca spora üşendiğin zamanlarda bisiklet partnerin seni motive edebilir.

Hayatının bir parçası haline getir: Alışverişe, okula ya da iş yerin evine yakınsa ulaşım için bisikleti tercih edebilirsin.

Şehirde zaman kazan: Trafiğe girmeden, park sorunu yaşamadan, toplu taşıma araçlarını beklemeden yolculuk yapmanın keyfini çıkarabilirsin.

Maceralara açık ol: Yeterli kondisyona sahip olduğunda, bisikletle tepe tırmanışları ve arazi gezileri de yapabilirsin.

Bisiklete binmenin sağlığa faydaları:

Bisiklete binmek; aşırı kilo alımı, kolesterol, şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkların önüne geçer.

İyi planlanmış fiziksel etkinlikler gün boyunca kullandığın kalori miktarını artırır, enerji harcamanı çoğaltır ve vücut yağlarının erimesini sağlar.

Kilo durumuna ve metabolizmaya göre değişmekle birlikte; 1 saat boyunca bisiklete bindiğinde ortalama 500-800 kalori harcamış olursun.

Kas sistemin güçlenir ve vücudunun denge mekanizmasını gelişir.

30 dakika bisiklet sürdüğünde vücudunda endorfin salgılanmaya başlar ve bu da kendini daha mutlu hissetmeni sağlar.

Beyaz çay ile zayıflama yolları

"Gençlik aşısı" olarak bilinen beyaz çay, bildiğimiz tüm çay çeşitlerini hafızalardan sildi süpürdü, bizi derinden etkiledi.

9727

Kışın kilo almamak için ne yapmalı?

Havalar soğumaya başlayınca hareketsiz günler de başlıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz oluyor. Vücut direncinin azaldığı kış aylarında yeterli ve dengeli beslenerek kilo almanın önüne geçebilirsin.

4991

Evde kolay zayıflamanın 10 yolu

Yaz mevsimi yaklaşınca hızlı ve kolay zayıflamanın yollarını arıyoruz. Yaş ilerledikçe metabolizmanın hızı azalıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz hale geliyor.

19709

Kilo aldıran alışkanlıklar

Kilo vermek için birçok önlem alınır, porsiyonlar küçülür, kilo verdiren yiyecekler listesi çıkartılır, fast food gibi gıdalardan uzaklaşılır. Ancak istenilen sonuca bir türlü ulaşamadıysan, modavemod

4942