Daha kalın dudaklar için 6 makyaj hilesi

Daha kalın ve dolgun dudaklar kadınlar için bir güzellik göstergesidir. İnce dudaklara sahipsen, herhangi bir cerrahi müdahale yapmadan, birkaç makyaj hilesi ile dolgun dudaklara kavuşabilirsin.

  • 109PAYLAŞIM
  • 18179OKUMA

Daha kalın dudaklar için ihtiyacın olan malzemeler; dudak kalemi, kapatıcı, mat bir ruj ve dudak parlatıcısı.

1. Dudaklarının pürüzsüz görünmesi için uygun bir dudak peelingi ile dudaklarındaki ölü deriyi temizlemelisin. Haftada bir bu işlemi tekrarlayabilirsin.

2. Ruj seçimin ise yağlı olmayan, mat renklerde bir ruj olmalı. Dudak kalemin ile rujunun aynı renkte olmasını da dikkat etmelisin.

3. İlk olarak dudağının etrafına ve dış kısmına kalemle ince bir çizgi çek ve alt ve üst dudağının uçlarını birleştirmemeye çalış.

4. Alt dudağını kalemle çizerken dudağının ortasına çok fazla kavis yapmamalısın, daha düz bir çizgi çekmeye çalışmalısın. Daha sonra dudağının orta kısmına kapatıcı uygulayarak derinlik verebilirsin.

5. Üst dudak çizginin ortasına, yani V şeklindeki küçük bölgeye ve alt dudak çizginin ortasına beyaz kalem veya kapatıcı uygulamak dudaklarınızı olduğundan daha büyük gösterecektir.

6. Ardından rujunu ve üzerine ince bir katman parlatıcı sürerek kalın dudaklara sahip ol!

Güzellikte yeni trend: Yapay çil

Birkaç sezondur moda olan yapay çil akımı, çocuksu ve alımlı havasıyla makyaj hileleri arasında yerini aldı bile. Masum güzelliğin simgesi olan yapay çil makyajını nasıl yapabileceğini en basit şekild

4109

Sivilce ve lekeleri kapatmak için makyaj hileleri

Güzelliğine gölge düşüren sivilce ve leke izlerini makyaj hileleri ile gizleyebilirsin.

12278

Doğal yollarla dudak dolgunlaştırma yöntemleri

Dolgun ve çekici dudaklara sahip olma arzusu ağır geliyor ama estetik operasyonlardan kaçınıyorsan, doğal yollarla dudak dolgunlaştırma yöntemlerini deneyebilirsin.

7655

Yüzünü ince gösterecek 3 öneri

Geniş yüze sahipsen çare yüzünü ince gösterecek makyaj hilelerinde... Saçlarında yapacağın değişiklik ve birkaç ufak makyaj hilesi ile yüzünü olduğundan daha ince gösterebilirsin.

4977