Çocuklarla araba yolculuğu için pratik öneriler

İster küçük, ister büyük bir otomobilin olsun, çocukların varsa araçta mutlaka bulundurulması gereken bazı şeyler var. Kriz anlarında ihtiyacın olanları bulamamanın vereceği gerginliği yok etmek için seyahat öncesi planlamayı iyi yapman gerekiyor.

  • 22PAYLAŞIM
  • 3588OKUMA

Yarı tatilinin başlamasıyla birlikte aileler yavaş yavaş tatil planları da yapmaya başladı. Özellikle arabalarıyla tatile gidecek ancak küçük çocukları olan aileler bu seyahatler için önlemler almak zorunda. Çocuklarının ihtiyaçlarını arabada bulundurmak oldukça önemli.

Islak mendil

Çocuğunun altını değiştirmek zorunda olmasan dahi mutlaka arabada ıslak mendil bulundurmalısın. Meyve suyu dökülmesi, terleme gibi ihtiyaçlar için kullanabileceğin ıslak mendil, seni kriz anından kurtaracaktır.

Yedek kıyafet

Çocuğunu baştan sona giydirecek malzemelerin bulunacağı küçük bir kıyafet çantası mutlaka uzun tatil yolculuklarında arabanda olmalı. Çoraplar, iç çamaşırı, kazak, pantolon kolay ulaşılacak bir çantada bulunmalı. Bu kıyafetler sadece tuvalet kazaları için değil, yiyecek ya da içecek dökülmelerini için gerekli olabilir.

Peçete ya da kağıt havlu

Aracında mutlaka bulunması gerekenlerden. Temizlik, burun akıntıları ya da herhangi bir şeyin döküldüğü anda kesinlikle ihtiyacın olacak.

İnce bir battaniye

İnce bir battaniyeyi aracında yaz-kış kullanmak için sürekli olarak bulundurabilirsin. Seyahat sırasında çocuğunun uyuması halinde üzerini örtebilirsin.

Küçük atıştırmalıklar

Birkaç kutu meyve suyu, tuzlu kraker mutlaka araçta bulunmalı. Tabii ki bu atıştırmalıkların çocukların uzun seyahatlerde midelerini rahatsız edecek ve bulantıya neden olacak şeyler olmamasına özen göstermelisin. Bu atıştırmalıkları hem eğlence hem de açlıklarını bastırmak için kullanabilirsin.

Plastik torba

Aracında seyahat halindeyken ortaya çıkan küçük çöpleri koymak için mutlaka bulunması gerekenlerden. Üstelik küçük tuvalet kazaları ya da mide bulantıları için de işe yarayacaktır.

Çocuklarda duruş bozukluğu

Duruş bozukluğu çocuk gelişimini ve sağlığını olumsuz etkiliyor. Çocuklarda omurganın ve kas-kemik yapılarının uyumunun bozulması duruş bozukluğuna neden oluyor.

6503

Sosyal medyaya çocuğunun fotoğraflarını yüklemeden önce bilmen gerekenler

Yemek yerken, uyurken, ağlarken, gülerken, kızgınken… Ebeveynler artık çocuklarının neredeyse her anını fotoğraflayıp sosyal medyada paylaşıyor. Keyifle yapılan bu paylaşımlar bazen çocuklar için tehl

4592

Bebeğinin sağlıklı olduğunu gösteren refleksler

Tüm sağlıklı bebekler, reflekslerle doğarlar. Yeni doğan bebekler, kendilerini birçok refleks sayesinde koruma yeteneğine sahiptirler.

4228

Bebeğinle iletişiminde dikkat etmen gerekenler

Bebekler ebeveynlerinin her söylediğini anlamasalar da, ne demek istediklerini hissederler. Bu nedenle bebeğinle iletişim kurarken sıkça yapılan hataları bilmen ve bunlardan kaçınman gerekir.

3703