Beyaz eyeliner nasıl kullanılır?

Siyahın tahtını sallayan beyaz eyeliner yeni sezonda makyaj çantanın favori ürünü olacak.

  • 39PAYLAŞIM
  • 6444OKUMA

Beyaz eyeliner 80’lerden günümüze güncellenerek tekrar trend oluyor. İster göz pınarlarına, göz içlerine, kirpik diplerine uygula ister eyeliner olarak göz kapağına uygula. Her türlü bakışlarını aydınlatıp senin daha zinde görünmene yardımcı olacak.

Göz içlerine uygula

Beyaz eyeliner’ın temel kullanım amacı, tabii ki gözleri büyük göstermektir. Göz içlerine siyah kalem çekersen gözlerin küçülür, fakat beyaz kalem çekersen gözlerini olduğundan daha büyük gösterir.

Göz kapağına uygula

Göz kapağına uygulanan beyaz eyeliner ise gözlerini daha parlak ve canlı gösterir. Özellikle kendini yorgun hissettiğin günler, göz kapağına beyaz eyeliner uygularsan daha taze bir görünüm elde etmiş olursun.

Üst kirpik diplerine uygula

Üst kirpik diplerine beyaz eyeliner sürdüğünde olduğundan daha enerjik görünürsün. Özellikle kendini yorgun hissetiğin günlerde üst kirpik dibine beyaz eyeliner sürebilirsin. Bu makyajı sadece tek kat maskara ile tamamlayarak taze bir görünüm elde edebilirsin.

Kaş altına uygula

Kusuruz kaşlara sahip olmak istiyorsan beyaz göz kaleminden yardım alabilirsin. Beyaz göz kalemini kaşlarının altına uygula ve iyice dağıt.

Beyaz eyeliner ile kedi gözü makyajı

Beyaz kedi gözü makyajı ile sofistike bir görünüm oluşturabilirsin. Üst göz kapağına hafif bir çizgi çek ve gözünün dış köşesinden kenarlara doğru beyaz eyeliner uygula. Eyeliner ile kuyruk oluşturamıyorsan, doğru açıyı alıp gözünün dış köşesine bir kartvizit tut ve çizgiyi çek. Bu makyajı pembe tonlarında bir ruj ile tamamlayabilirsin.

İkisi bir arada

Siyah ve beyaz eyelinerı bir arada kullanmak istiyorsan, üst kirpik dibi çizgisi boyunca siyah eyeliner uygula ve üzerine beyaz göz kalemi sür. Alt göz kapağının iç kısmına beyaz, kirpik diplerine ise siyah kalem uygulayabilirsin.

Metalik gölge

Kirpik çizginin üzerine metalik far ile gölge yaptıktan sonra alt kirpik dibine beyaz eyeliner uygulayarak dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsin.

Beyaz eyeliner likit

Beyaz eyeliner’da likit ürünler tercih edebileceğin gibi, kalem şeklinde olanları da kullanabilirsin. Kalem formundakileri dağıtıp far gibi de yayabilirsin.

Eyeliner çekme yöntemleri

Göz makyajında kusursuz eyeliner görünümü yaratmak istersen, birkaç adımda sağlayabilirsin.

37674

Bella Hadid’in eyeliner tekniği

Bella Hadid katıldığı bir davette uyguladığı eyeliner tekniği ile herkesi büyüledi. Sen de Bella Hadid'in eyeliner tekniğini uygulamak istersen detaylara göz atabilirsin.

7067

Renkli eyeliner modası

Yeni sezonun renkli eyeliner modası, baharın canlı renklerini gözlerine yansıtacak.

45798

Eyeliner sürme trendleri!

 Son dönemin en popüler kadını Lupita Nyong!o, şık kıyafetleri ve başarılı makyajlarıyla da ön plana çıkıyor.   Lupita Nyong’o’nun makyaj artisti Nick Barose, farklı eyeliner uygulamalarıy

5341