Fönün bozulmaması için 8 öneri

Fönünü daha uzun süre kullanmak istemez miydin? İşte fönün bozulmaması için yapman gerekenler...

  • 112PAYLAŞIM
  • 18778OKUMA

Saçını toplama

Düz fön çektirdikten sonra saçını toplamak, hem saçının yağlanmasına hem de fönünün kısa sürede bozulmasına neden olur. İlla ki saçını toplamak istiyorsan, mandal tokaları tercih edebilirsin.

Nemden uzak dur

Fönünün bozulmaması için en ufak bir ıslaklıkla ve buharla temas etmemeye özen göstermelisin. Banyoya girdiğinde sadece vücudunu yıkayacaksan kağıt bonelerden yardım alabilirsin.

Saçını sabitle

Düz fön çektiğinde son olarak bakım yağı uygulamayı ve hareketli fön çektiğinde de sabitleyici sprey uygulamayı unutmamalısın.

Kuru şampuan kullan

Kuru şampuan kullanmak yağlanmayı önlediği gibi saçının suya değmeden temiz kalmasını da sağlar.

Saçınla oynama

Saçlarına fön çektirdiğin zaman ellerinin sürekli saçına gitmesine engel olmalısın. Saçlarına ne kadar sık dokunursan o kadar fönün ömrünü kısaltmış olursun.

Terlemeye önlem al

Eğer terlediysen saçını at kuyruğu yapmak yerine topuz yapabilirsin. Böylelelikle nemin saçından daha kolay uçmasını sağlamış olursun.

Bakım kremi kullan

Kalıcı düz saçlara sahip olmak istiyorsan, saçlarının bakımlı ve nemli olması gerekir. Bunun için duş sırasında nemlendirici bakım kremi kullanabilirsin.

Fön fırçası seçimi

Fön çekerken yuvarlak fırça kullanırsan saçların daha çabuk dalgalanır. Düz saç istiyorsan, düz fırça kullanmaya özen göstermelisin.

Evde fön çekmenin püf noktaları

Evde fön çekmenin püf noktalarını öğrenerek hem kuaför masrafından hem de zamandan tasarruf edebilirsin.

12103