Bakımlı Saçlar İçin Öneriler

Bakımlı saçlar için öneriler; Tarih boyunca saç; gücün, gençliğin, prestijin, canlılığın ve sağlığın sembolü olarak gösterildi.  Kadinay.Net sizler  sağlıklı ve bakımlı saçlara nasıl sahip olabileceğinizi sizler için araştırdı. Bakımlı Saçlar İçin Öneriler.. Saç şekilleri ve saç trendleri yıllara göre değişiklik göstermesine rağmen, özellikle kadınların sağlıklı saçlara verdikleri önem hiç değişmedi.  Transmed Saç & Kozmetik Cerrahi […]

  • 21PAYLAŞIM
  • 3413OKUMA

Bakımlı saçlar için öneriler; Tarih boyunca saç; gücün, gençliğin, prestijin, canlılığın ve sağlığın sembolü olarak gösterildi.  Kadinay.Net sizler  sağlıklı ve bakımlı saçlara nasıl sahip olabileceğinizi sizler için araştırdı.

Bakımlı Saçlar İçin Öneriler..

Saç şekilleri ve saç trendleri yıllara göre değişiklik göstermesine rağmen, özellikle kadınların sağlıklı saçlara verdikleri önem hiç değişmedi. 

Transmed Saç & Kozmetik Cerrahi Kliniği Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, saçlarına değer veren bakımlı kadınlar için her zaman geçerli olacak altın kuralları şu şekilde sıralıyor: Günlük kullanım için hafif ve kolay durulanabilir bir şampuan ile saçlı derinin derinlemesine temizlenmesini sağlayabilmek için yoğun içerikli derinleme temizleyici ibaresi bulunan haftalık şampuan edinin. Bu saçlarınızın ve saç köklerinin kurumasını ve hasar görmesini engeller. Tercih ettiğiniz saç ürünlerinin sodyum loril sülfat- SFS ve petro ile başlayan petrol türevleri ihtiva etmediğine özellikle özen gösterin Saça direkt etki eden saç bakım ürünlerini dikkatli seçin ve kalitesiz ürünlerden kaçının. Sert şampuanlar, kremler ve şekillendiricilerden kaçının, bu tür ürünler uzun vadede saçlarda ve saçlı deride hasara neden olmakla birlikte saç uzamasını da olumsuz etkiler. Yaz aylarında güneş ışınları, havuz kloru, deniz tuzuna ilave olarak boya ve perma gibi işlemler nedeniyle yıpranan saçlar için profesyonel bakım ve tedavi kürlerine başvurun. Güneş ışığının cilt kadar saçlarınız üzerinde de yıpratıcı etkisi olduğunu göz ardı etmeyin. Saçınıza koruyucu sprey sıkın, şapka kullanın ve olabildiğince şemsiye altında kalmaya dikkat edin. Yüzme sonrası alacağınız duş denizden gelen tuz ve havuzdan gelen klorun saçınızı kurutmasını önler. Uzmanların gösterdiği şekilde saçlı deri egzersizleri yapın ve derinize masaj yapın. Fön ve maşa gibi saç şekillendiricileri yüksek sıcaklık ayarın da ve sık kullanmaktan kaçının. Saçlarınızı boyatıyorsanız kimyasal içermeyen doğal içerikli ve organik boyaları tercih edin. Saçlarınızı sıkı at kuyruğu, topuz veya örgü yapmak yerine doğal dökümünde ve açık kullanmayı tercih edin. Saç folikülleri proteinden oluştuğu üzere az yağlı peynir ve yoğurt, yumurta, badem, fasulye, balık, deniz ürünleri, kabak çekirdeği içi gibi yüksek protein içeren gıdaları tercih edin. Saç köklerini güçlendirmede önemli rol oynayan kalsiyumu yeterli miktarda aldığınıza emin olun. Doğadan Yardım Alın!

Belirli besin ve takviyeler saç foliküllerini canlandırmayı ve saç uzamasını destekleyici rol oynar. Elma sirkesi, nane, yeşil çay, limon, yeşil yapraklı bitkiler ve meyveler, kabak çekirdeği içi, zeytinyağı ve balı beslenme planına eklemek, bununla birlikte doktor kontrolünde ve uygun dozlarda biotin, demir, B5 vitamini, folik asit, fitoöstrojen, halk arasında cüce palmiye olarak bilinen saw palmetto takviyelerini kullanmak, saç dökülmesini önlemeye yardımcı oluyor.

Yiyecek alınırken organik olanların tercih edilmesi de önemli bir konudur çünkü organik ürünler kimyasal boya, parfüm veya sentetik maddeler içermediklerini garanti eder.

Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

26800

Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

100300

Saç kremi ile denemen gereken 6 şey!

Saçlarına saç kremi uygulasan da bir faydası olmuyor mu? İşte saç kreminin 6 doğru ve farklı kullanımı!

40821

Saç için 10 doğal yağ

Kırılmış, yıpranmış saçlarına saç bakım yağı arıyorsan, senin için listelediğimiz doğal yağları deneyebilirsin.

31780