Geç yaşlanmanın yolları

Sonsuza kadar genç kalmak imkansız olsa da yaşlanmayı mümkün olduğunca geciktirmek elinde... Yaşamında yapacağın birkaç değişiklikle hem sağlığını koruyabilir hem de geç yaşlanabilirsin.

  • 35PAYLAŞIM
  • 5726OKUMA

Somon DNA’sı

Güneşin zararlı ışınlarını, sigaranın cildine verdiği zararları, kuruyan cidini Somon DNA’sı yöntemiyle tedavi edebilirsin. Ayrıca bu yöntem göz çevrende oluşan kazayağı kırışıklıklarını ve alın çizgilerini de gidermeye yardımcı olur.

Gençleşmede yeni trend: Somon DNA’sı

Yağ enjeksiyonu

Cildindeki ve dudak çevrendeki çöküntüleri yok etmek istiyorsan yağ enjeksiyonu yöntemini deneyebilirsin. Bu yöntemin hasarlı cilt üzerinde gençleştirici etkisi mevcut. Cilt kırışıklıkların yanı sıra popo şekillendirmede ya da çarpık bacak tedavisinde de bu yöntemi uyguşayabilirsin.

Botoks

Yaklaşık 10 dakikalık kısa süreli bir uygulama sonrası dördüncü günde etkisi başlayan ve ortalama 4 ile 6 ay süreyle devam eden botoks, en geç 30’lu yaşlarda başlayıp, düzenli aralıklarla tekrarlandığında, cildinde kırışıklıkların yerleşmesi engeller.

Uyku düzeni

Gece saat 23.30’u gösterdiğinde uyumamız gerekiyor. Çünkü o andan itibaren vücudumuzda gün boyu salgılanan norepinefrin yavaşça temizlenmeye başlıyor. Bu şartların sağlanamadığı durumda da salgılanabilecek hormon miktarı yüzde 20’ye düşüyor. Bu da ertesi sabah vücudumuzun stres ve çok daha fazla kortizon salgılayarak güne başlamasına neden oluyor.

Bol su tüketimi

Derin kuruyor, başın ağrıyor ve kabızlık sorunu yaşıyorsan vücudun susuz kalmış demektir. Bu gibi durumlarda yalnız suyla değil, bitki çaylarıyla da vücuduna sıvı takviyesi yapabilirsin. Gün içerisinde suyu susamadan önce içmeyi alışkanlık haline getirmelisin.

Kan şekerini dengele

İnsülin seviyen düzenli çalışıyor olsa bile, yüksek şeker girişini tam anlamıyla kontrol edemeyebiliyor. Bu nedenle çok işlenmiş, rafine, katkılı gıdalar yerine işlem görmemiş tam tahıl ve buğday ürünleri tercih edebilirsin. O zaman şekerin vücuda emilimi o kadar yavaş oluyor ki, hem insülin düzenli çalışıyor hem de hücreler hırpalanmıyor.

Sağlıklı saçlar için anti aging rehberi

Cildin gibi saçlarının da yaş aldığını biliyor musun? 30'lu yaşlarda saç telleri incelmeye başlıyor, elastikiyetini yavaş yavaş kaybediyor, kolay kırılıyor ve daha çok dökülüyor. Daha güçlü saçlara sa

5495

Yaşlanma karşıtı doğal maske tarifleri

Yaşlanma karşıtı doğal maske tarifleri ile hem daha genç görünebilir hemde kırışıklarını ortadan kaldırabilirsin.

41104

Gençleştiren anti aging rehberi

Yaşlanmayı geciktirmek için sağlıklı beslenmeli ve anti aging ürünlerden destek almalısın.

14679

Yaşlanma karşıtı cilt bakım önerileri

Sonsuza dek genç kalmamız tabii ki mümkün değil. Ancak yaşlanma karşıtı cilt bakım önerileri ile olduğundan daha genç görünebilirsin.

6493