Ten rengine göre bronzer seçimi

Son zamanlarda bronzerlar makyaj çantasının en güçlü adaylarından biri oldu. Hem kontur tekniğinde hem de teni daha sıcak göstermesi nedeniyle en gerekli makyaj malzemeleri arasında yerini aldı.

Bronzer seçimi yaparken ten rengini dikkate alman gerekiyor. Aksi halde yüzünde yapay bir görüntü oluşmasına neden olabilirsin.

Açık tenliler için bronzer seçimi

Beyaz tenliler için ideal bronzerlar, şeftaliye dönük tonlardır. Özellikle göz ve saç renginde açık renk ise, kahverengi alt tonlu olan bronzerlardan uzak durmalısın. Sarışınlar, pembe tonlu veya bal rengi bronzerları tercih edebilirler.

Buğday tenliler için bronzer seçimi

Güneşte hemen bronzlaşabilen buğday tenliler için, toprak tonlu bronzerlar ideal seçim olur. Ancak seçeceğin rengin cilt tonundan 1 ya da 2 ton koyu olması ve çok fazla ışıltılı olmaması gerekir. Bakırımsı ya da gül rengi tonlarını tercih edebilirsin.

Koyu tenliler için bronzer seçimi

Çikolata rengi bronzerlar tam senin ten rengine göre. Ayrıca esmer teninde ışıltısı yoğun olan bronzlaştırıcılar da çok güzel duracaktır.

Nasıl uygulanır?

Bronzerı uygularken, mutlaka fırça kullanmalı, yüzünün çıkıntılı ve yüksek bölgelerine uygulamalısın. Elmacık kemiklerinin altına uyguladığın bronzer, yüzüne boyut kazandırır ve elmacık kemiklerini ön plana çıkar. Burnunu daha ince göstermek istiyorsan, ince bir fırça yardımıyla burun kemiğinin kenarlarına bronzer uygulayabilirsin. Yine burun ucuna bir “V” çizerek burun ucunu da inceltebilirsin. Şakaklara, alın kenarlarına ve çene bölgene de bronzer uygulayarak güneşin verdiği doğal bronzluğu yakalayabilirsin.

Şehirde bronzluk için 3 öneri

Havalar ısınmaya başlayınca bronz bir ten, ışıldayan bir cilt herkesin hayali. Üstelik bronz görünüm bu sezon oldukça moda.

18554

Beyaz tenliler için makyaj önerileri

Ten rengine uygun makyaj yaparsan, çarpıcı ve benzersiz bir görünüm yakalayabilirsin.

16436

Ten rengine göre parfüm seçimi

Ten rengine göre parfüm seçimi ile çekiciliğini artırabilirsin.

6545

Ten rengine göre makyaj teknikleri

Ten rengine göre makyaj teknikleri ile etkileyici ve güzel görünüme kavuşabilirsin.

4788