6 adımda saçlarda doğal plaj dalgası

Güneşin kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladığı şu günlerde deniz, kum özlemi çekenlerdensen, saçlarında doğal plaj dalgaları oluşturarak bu özlemi bir nebze de olsa giderebilirsin.

  • 50PAYLAŞIM
  • 8236OKUMA

Saçlarda doğal plaj dalgalarını kim sevmez ki? Denizin muhteşem etkisinin yansıması olan doğal plaj dalgaları, saçlarında hem muhteşem görünüm sağlar hem de tatilden yeni gelmiş hissi yaşatır.

Denizsiz, güneşsiz, kumsuz 6 adımda saçlarında plaj etkisi oluşturabilirsin.

1. Doğal plaj dalgalarını yapmaya başlamadan önce saçlarına hacim veren bir şampuan ve saç kremi ile yıkamalı ve temiz saçlara sahip olmalısın.

2. Bu muhteşem saç dalgaları için deniz tuzu spreyinden yararlanabilirsin. Saçlarını taradıktan sonra deniz tuzu spreyini saç diplerine gelmeyecek şekilde uygulayabilirsin.

3. Spreyi uyguladıktan sonra dalgalarının etkisi tüm gün sürsün istiyorsan, saçlarını kıvırarak toplamalı ya da saç mandalları ile tutturmalısın.

4. En etkili sonuç için saçlarının bir süre böyle kalmasını sağlamalısın. Beklemek için yeteri kadar vaktin yoksa, saç kurutma makinesi ile kıvırdığın saçlarını üzerinden kurutabilirsin.

5. Son adım olarak; saçlarını açtıktan sonra saç maşası ile az bir ısı vererek dalgalarının sabitlenmesini sağlayabilirsin.

6. Eğer doğal plaj dalgalarını saç köpüğü ile oluşturmak istersen; avucunun içini dolduracak büyüklükte hacim veren köpüğü sık ve havluyla nemi alınmış saçına tutam tutam uygulayabilirsin. Ardından saçına masaj yaparak doğal plaj dalgaları oluşturabilirsin.