Yılbaşı makyajı nasıl yapılır?

İster evde ister dışarıda yılbaşı gecesinde mükemmel görünmek istiyorsan, yılbaşı makyajı adımlarını uygulayabilirsin.

  • 23PAYLAŞIM
  • 3850OKUMA

Önce cilt temizliği

Makyaja başlamadan önce mutlaka cildini temizlemeli ve nemlendirmelisin. Böylelikle kusursuz bir ten makyajı elde edebilirsin.

Fondöten seçimi

Ten makyajı için cilt tonundan bir ton açık fondöten tercih etmelisin. Fondöteni cildine eşit şekilde uygulamalı ve boyun ile yüzünün arasında renk farkı oluşmamasına dikkat etmelisin. Krem bir allıkla yüzüne sağlıklı bir görüntü kazandırabilirsin.

Göz makyajı

Göz makyajında ışıltı kullanırken gümüş renginin yanı sıra altın ve bakır tonlarını da deneyebilirsin. Göz diplerine parlak sarı ve altın rengi, göz kapaklarına ise bronz tonlar uygulayabilirsin. Böylelikle her üç tonun yumuşak geçişlerle birbirine karışmasını sağlayabilirsin. Bol maskara sürülmüş kirpiklerle de göz makyajına son noktayı koyabilirsin.

Odak noktası

Yılbaşı makyajında tek bir noktaya odaklanmalısın. Gözler ya da dudaklar, birini seçmen gerekiyor. Buna karar verirken gideceğin yerde çok önemli. Eğer tüm gece dışarıda olacaksan göz makyajına ağırlık vermelisin. Çünkü göz makyajı daha kalıcıdır. Dudak makyajı çabuk bozulabilir.

Kırmızı ruj seçimi

Herkese yakışan bir kırmızı vardır. Önemli olan ten rengine uygun bir kırmızı ruj seçmek. Beyaz tenliysen, içinde kızıl ve turuncu tonlarının yer aldığı rujlar tercih etmelisin. Koyu tenlilerde ise kiremit ve kahve tonları mükemmel durur.

Yılbaşında gecesinde hangi ruju kullanacağına karar verdiniz mi?

Yılbaşına kısa bir zaman kala kıyafet ve makyaj önerileriyle kusursuz bir görünüm yakalayabilirsiniz. 

7224

6 adımda Instagram makyajı

Günlük hayatta kullanılması cesaret isteyen Instagram makyajını sen de korkusuzca uygula ve beğenilerin tadını çıkar!

21371

En sık yapılan 9 güzellik hatası

Günlük bakım rutininde yapılan güzellik hataları güzel görüneyim derken, daha yaşlı görünmene sebep olabilir.

7907

Non-Touring makyaj tekniği

Kontur tekniği, strobing derken makyaj trendlerine bir yenisi eklendi ve non-touring bu iki makyaj tekniğini bir araya getirdi.

27171