Tatil sonrası sendromundan kurtulmanın 6 kolay yolu

Yaz tatili, bayram tatili ya da yıllık izinler... Herkesin beklediği tatil fırsatı. Senede bir iki defa kısa da olsa tatile çıkmak, dinlenmeyi ve stres atmayı sağlıyor. Tatillerin en kötü tarafı ise dönüş sonrası yaşanan sendrom oluyor.

  • 185PAYLAŞIM
  • 30926OKUMA

Tatilde biriktirdiğin pozitif enerjinin bir anda yok olmasını istemiyorsan aşağıdaki adımları uygulayabilirsin.

Tatilden 1 gün önce dön

Tatil dönüşü hemen işe başlamak istemiyorsan, tatilden bir gün önce gelip hem kendine zaman ayırabilir, hem de uyum sürecini kolaylaştırabilirsin.

Kendine zaman ayır

Tatilden yeni dönmüş olsan da kendine küçük zamanlar hediye edebilirsin. Spor yapman, hobilerinle vakit geçirmen, hatta televizyon karşısında kahveni yudumlaman bile seni tatil sonrası sendromundan kurtarabilir.

Hafif egzersizler yap

Gün içerisinde hafif yürüyüşlere çıkmak ya da havuza gitmek gibi tatili anımsatan etkinlikler sana bu süreçte iyi gelebilir.

Olumsuz olaylara odaklanma

Tatilin verdiği pozitif enerjiyle hemen her şeyi değiştirme planı yapmamalısın. Örneğin; işinden memnun değilsen tatil sonrası bir coşkuya kapılıp hemen istifa etmemelisin.

Sosyal ol

Güneşli ve güzel havalarda kendini eve kapatma. Sevdiklerinle olabildiğince vakit geçirmeye çalış.

Kendinize süre tanı

Tatilden gelir gelmez günlük işlerin içine gömülmek,tatilde topladığın tüm enerjinin uçup gitmesine yol açar. Bu nedenle yapılacak işleri zamana yayarak yapmalısın.

Anne adaylarına sağlıklı tatil önerileri

Anne adayları ise hamilelik sürecinde tatile gidip gidemeyecekleri konusunda endişeleniyor.

12478

Tatil için valiz seçimi

Tatile giderken yanında fazla eşya götürenlerden misin? Yoksa az eşyayla hafif bir yolcuğu tercih edenlerden mi? Sana en uygun valizi seçmeden önce önerilerimize göz atabilirsin.

32942

Sağlıklı tatil için 6 öneri

Yaz tatili için rezervasyonlar yapılmaya başlandı. Aylardır beklediğin tatil günlerinin sağlıklı geçmesini istiyorsan bazı noktalara dikkat etmen gerekiyor.

25788

Tatile yakışan saç modelleri!

Normal günlerde bir yerlere yetişme telaşıyla evden çıkarken saç modelinize özen göstermiyor olsanız da tatil günlerinde bakımlı ve özenli görünmek isteyebilirsiniz. Otel odasında ya da yazlık evinizd

5467