Saç fırçalarının özellikleri ve kullanım alanları

Saç fırçalarının kendine göre farklı alanları, işlevleri ve özellikleri mevcut. Bazıları saçlarına volume vermene yardımcı olurken bazıları ise saçlarının ışıldamasını sağlıyor. Eğer saçlarının muhteşem görünmesini istiyorsan, yeni nesil saç fırçaları ile kendini şımartabilirsin.

  • 67PAYLAŞIM
  • 11148OKUMA

Delikli fırçalar

Saçlarını kendi halinde kurumaya bırakıyorsan, kullandığın saç fırçası ile bu işlemi hızlandırabilirsin. Alt kısmı delikli fırçalar tercih edersen, saçlarını tararken saç fırçanın delikleri hava akışı sağlar ve saçların daha hızlı kurur.

Paddle saç fırçaları

Paddle saç fırçaları, saçlarındaki düğümlenmeleri açar ve daha kolay taramana yardımcı olur. Önce saç uçlarını taramaya başla ve daha sonra dipten uçlara doğru tara. Böylece saçların daha az görür.

İnce yuvarlak fırçalar

Sabahları kaküllerini düzeltmekte zorlanıyorsan, yuvarlak fırçalardan yararlanabilirsin. Ayrıca bu fırçalar, kısa saçları şekillendirmek için de idealdir.

Kalın yuvarlak fırçalar

Özellik dalgalı saç modelleri kullanıyorsan, kalın yuvarlak saç fırçalarını deneyebilirsin. Bu fırçalar, saçlarını hem şekilllendirir hem de doğal fiberler sayesinde parlak olmasını sağlar.

Seramik kaplı saç fırçaları

Seramik kaplı fırçalar saç maşaları ile benzer görev görür. Saçlarında daha sık dalgalar oluşturmak için seramik kaplı fırçaları kullanabilirsin. Fırçayı dikey bir şekilde kullanırsan, saçlarında daha doğal dalgalar elde edersin.

Krepe fırçası

Saçlarını ayırırken ince uçlu taraklar tercih etmelisin. Böylece düzgün bir saç çizgisi oluşturabilirsin. Ayırdığın saç çizgisinin bozulmasını önlemek için de tarağa saç spreyi sık ve bu şekilde saçlarını ayırmayı dene.

Hindistan cevizi yağının 9 farklı kullanım alanı

Hindistan cevizi yağı son zamanlarda güzellik dünyasının yükselen yıldızı...

9415

Vazelinin 10 farklı kullanım alanı

Her evde bulunan, fiyatı ucuz, işlevi fazla olan vazelin; adeta her derde deva oluyor. Tam bir hayat kurtarıcı olan vazelinin kullanım alanlarını senin için derledik.

16744