Pratik çamaşır düzenleme fikirleri

Düzenli temizlik yapsan da ev işleri hiç bitmez. Bulaşık, çamaşır, ütü, yemek derken liste uzuyor. Özellikle çamaşır düzenleme ve yıkama her gün tekrarlanan işlerin başında yer alıyor.

  • 29PAYLAŞIM
  • 4715OKUMA

Pratik çamaşır düzenleme fikirleri ile daha az vakit harcayarak gün içerisinde kendine zaman ayırabilirsin.

Açık raf sistemi

Açık rafları sadece mutfakta değil banyoda da kullanabilirsin. Çarşaflar, havlular genellikle kapalı dolaplarda saklanır. Ancak bu durum küf kokusuna neden olabilir. Dolayısıyla onları kapalı bir dolap yerine açık raflarda muhafaza etmek, herhangi bir kokuyu önlemenin en basit yoludur.

Malzemeleri bir arada tut

Mutfak malzemelerini nasıl bir arada tutuyorsan çamaşır malzemeleri için de aynı özeni gösterebilirsin. Deterjanlar, sepetler, yumuşatıcılar, kirliler ve çamaşır makinesi bir arada bulunmalı. Bu sayede hem aradığını kolayca bulabilir hem de vakit kazanabilirsin.

Kirli sepeti

Eğer tüm malzemeleri bir arada tutamıyorsan, mutlaka bir kirli sepeti edinmelisin. Banyonu temiz tutmanın ve kirli yığınlarını gizlemenin en iyi yolu kirli sepetinden geçiyor. Böylelikle banyonu kullanan misafirlerinden de dağınıklığı gizlemiş olursun.

Yeni alan oluştur

Yeterince alana sahip değilsen çamaşır makinesinin üzerini bir masaya çevirebilirsin. Ahşap bir plakayı çamaşır makinesinin üzerine yerleştir ve çamaşırlarını katlayabileceğin yeni bir alan oluştur.

Yer aç

Çamaşırları yıkayıp kurutmak kadar düzenlemek de zahmetli bir iş. Özellikle yatak odanda bitmek bilmeyen bir giysi yığınına sahipsen bu durum daha da zorlaşır. Giysileri, nevresimleri mevsimlerine göre ayırarak çamaşırlarına yer açabilirsin.

Duşakabin temizliğinin pratik yolları

Banyoda duşunu alırsın ve temizlenirsin. Peki ya duşakabinin kapısı? O pek temiz kalmayabilir. Ancak bunun da bir yolu var. Duşakabinlerin cam kapılarındaki su izlerini temizleme ve temiz kalmasının s

4228

Kıyafetlerin ömrünü uzatacak 6 pratik bilgi

Kıyafetlerin ömrünü uzatacak pratik bilgiler ile en sevdiğin bluzunu uzun yıllar kullanabilirsin.

33569